о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

М╕ста-партнери

КОСЬЦЕЖИНА (KOśCIERZYNA)Косьцежина (Kościerzyna)- м╕сто в п╕вн╕чн╕й Польщ╕,знаходиться в п╕вденн╕й частин╕ Кашубського озерного краю. Серце Кашуб, Кашубська Швейцар╕я – так називають себе сам╕ косц╓рц╕.М╕сто оточене озерами - Гал╓зне, Каплицне, В╕жишки, Озеро Гарцинь, Судом ╕ Осущино. Завдяки ц╕нностям ландшафту м╕сто ╓ популярним туристичним центром.
Косьцежина ма╓ площу близько 16 км ², з них с╕льськогосподарськ╕ уг╕ддя займають 55%, л╕сов╕ уг╕ддя - 5%, а саме м╕сто -1,36% територ╕╖ округу. К╕льк╕сть населення становить близько 24 тисяч╕ ос╕б.
Косьцежина ма╓ чимало досягнень. Основний акцент зроблено на комплексний розвиток м╕ста. Владою м╕ста за п╕дтримки мешканц╕в розроблено Стратег╕ю розвитку м╕ста до 2020 року, яка усп╕шно реал╕зу╓ться. Збер╕гши ╕сторичний характер Косьцежину (м╕сту уже б╕льше 900 рок╕в), багато зроблено для розвитку сучасно╖ ╕нфраструктури – енергомереж╕, водоп╕дведення та водов╕дведення з сучасним очищенням сток╕в.
Протягом останн╕х рок╕в в м╕ст╕ в╕дбувся значний прир╕ст к╕лькост╕ суб’╓кт╕в господарювання р╕зних галузей виробництва, послуг, торг╕вл╕. Для м╕сько╖ влади економ╕чним пр╕оритетом ╓ п╕дтримка малого та середнього б╕знесу.

Угода про встановлення пор╕днених зв’язк╕в м╕ж м╕стом Прилуки та м╕стом Косьцежина та налагодження економ╕чно╖, науково- техн╕чно╖ ╕ культурно- гуман╕тарно╖ сп╕впрац╕ було укладено 01.05.2003 року.

Детальну ╕нформац╕ю про м╕сто Косьцежина та вс╕ аспекти його життя можна знайти koscierzyna.gda.pl .ОСТРОЛЕНКА (OSTROłęKA)Остроленка (Ostrołęka) — м╕сто в Польщ╕, що розташоване на мальовничих берегах р╕чки Нарев, було засноване в XI стол╕тт╕. Знаходиться на п╕вн╕чному сход╕ Мазовецького во╓водства, яке часто називають «легенями Польщ╕». Через м╕сто прот╕ка╓ три р╕чки: Нарев, Омул ╕ Чечко. Назва м╕ста т╕сно пов'язана з топограф╕чними особливостями району ("гострими" луками на р╕чц╕, як╕ навесн╕ затопляли воду).
Остроленка займа╓ площу близько 29км ², з них с╕льськогосподарськ╕ уг╕ддя складають 32% територ╕╖, л╕совий край: 6% площ╕, а саме м╕сто становить 0,08% площ╕ Мазовецького во╓водства. К╕льк╕сть населення становить близько 54 тисяч╕ ос╕б.
На початку цього стол╕ття в Остроленку було створено зал╕зничний вузол, а в 1950-х роках промислов╕сть почала розвиватися. Целюлозно-паперов╕ фабрики та електростанц╕я. Остроленка, хоча ╕ знаходиться серед с╕льськогосподарських район╕в, ╓ важливим промисловим центром.
М╕сто ма╓ розвинуту рекреац╕йно-туристичну ╕нфраструктуру. В Остроленц╕ працю╓ 5100 п╕дпри╓мств. М╕сто служить адм╕н╕стративним та економ╕чним центром для п╕вн╕чно-сх╕дно╖ частини Мазовецько╖ област╕. В економ╕чн╕й структур╕ Остроленки переважають деревообробна промислов╕сть, енергетика, буд╕вельн╕ матер╕али, агропромислов╕сть.
М╕сто нарахову╓ 10 початкових шк╕л, 8 середн╕х шк╕л, 4 профес╕йно-техн╕чних училища, 5 загальноосв╕тн╕х шк╕л та 4 вищ╕ навчальн╕ заклади.

Зг╕дно з Угодою м╕ж Укра╖ною та Республ╕кою Польща про добросус╕дство, дружбу та сп╕вроб╕тництво, Прилуки ╕ Остроленка 23.09.2006 р. уклали угоду про партнерство та дальший розвиток культурних та господарських зв’язк╕в.


Б╕льш детальну ╕нформац╕ю про м. Остроленка та аспекти його життя можна знайти www.ostroleka.pl .


РЕЧИЦЯ (РЭЧЫЦА)Речиця (Рэчыца) — м╕сто в Б╕лорус╕, Речицького району, Гомельсько╖ област╕, що розташоване в мальовничому м╕сц╕ на правому берез╕ Дн╕пра. Населення нал╕чу╓ близько 66 тисяч ос╕б.
У 1964 роц╕ в околицях Речиц╕ була знайдена нафта, що поклало початок розвитку нафтовидобувно╖ промисловост╕ в Б╕лорус╕. У Речиц╕ знаходяться метизний, керам╕ко-трубний, г╕дрол╕зно-др╕жджовий заводи, також п╕дпри╓мства деревообробно╖, харчово╖, легко╖ промисловост╕, м╕ська судноверф. Б╕ля м╕ста — найб╕льше родовище нафти.
Догов╕р про партнерське сп╕вроб╕тництво м╕ста Прилуки та м╕ста Речиця укладено в 2005 роц╕.
Б╕льш детальну ╕нформац╕ю про м. Речиця та аспекти його життя можна знайти
rechitsa.by


24 березня 2016 року на сес╕╖ м╕сько╖ ради прийнято р╕шення про роз╕рвання Договору про побратимство та сп╕впрацю м╕ж м╕стом Прилуки (Укра╖на) та м╕стом Б╓лгород (Рос╕йська Федерац╕я). Р╕шення дода╓ться.

Документ
Прийнято
4кБ
СкачатиНормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design