о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

С╕м"я та молодь

ПРИЛУЦЬКИЙ М╤СЬКИЙ ЦЕНТР СОЦ╤АЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ С╤М’╥, Д╤ТЕЙ ТА МОЛОД╤
вул. Ки╖вська, 78 корпус 2 т. 4-45-08
Директор Касьян Юл╕я Микола╖вна

ТУТ ВАМ ЗАВЖДИ РАД╤ Й ДОПОМОЖУТЬ

    Щор╕чно восени, в першу нед╕лю м╕сяця листопада, у вс╕╓╖ нашо╖ кра╖ни ╓ прив╕д в╕дсвяткувати чудове свято – День прац╕вник╕в соц╕ально╖ сфери Укра╖ни. Встановлене це свято було ще 13 кв╕тня 1999 року екс-президентом Леон╕дом Кучмою.
Установа Дня прац╕вника соц╕ально╖ сфери Укра╖ни ╓ доказом того, що держава високо оц╕ню╓ роль прац╕вник╕в, як╕ щодня забезпечують реал╕зац╕ю пол╕тики держави з таких злободенних питань, як орган╕зац╕я безпечно╖ й оплачувано╖ прац╕, зайнят╕сть, соц╕альний захист, трудов╕ стосунки. День у день соц╕альн╕ прац╕вники стикаються з р╕зноман╕тними сферами життя усього нашого укра╖нського сусп╕льства в ц╕лому та кожно╖ людини зокрема: ╕з зд╕йсненням правосуддя, проф╕лактичними д╕ями проти асоц╕ально╖ повед╕нки, псих╕чним ╕ ф╕зичним здоров’ям, конфл╕ктами особового ╕ групового характеру, а також проблемами в працевлаштуванн╕, соц╕альн╕й ╕ профес╕йн╕й адаптац╕╖ населення, плануванн╕ с╕м’╖ та багатьма ╕ншими.


Саме тому, напередодн╕ свята, ми вир╕шили розпов╕сти про роботу одного представника соц╕ально╖ сфери в нашому м╕ст╕ – Прилуцького м╕ського центру соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕. Для цього зустр╕лися з директором закладу Юл╕╓ю Микола╖вною Касьян.

Юл╕╓ Микола╖вно, розкаж╕ть читачам, чим конкретно займа╓ться ваш Центр, ким оп╕ку╓ться.
– Прилуцький м╕ський центр соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ працю╓ як самост╕йна структурна одиниця Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. П╕д нашим контролем знаходяться с╕м’╖, як╕ перебувають у складних житт╓вих обставинах, ╕нвал╕ди в╕йни та д╕ти-╕нвал╕ди, д╕ти-сироти, позбавлен╕ батьк╕вського п╕клування, як╕ перебувають в оп╕кунських чи прийомних с╕м’ях, а також в дитячих будинках с╕мейного типу (ДБСТ). Оп╕ку╓мося також особами з числа д╕тей-сир╕т у в╕ц╕ з 18 до 23 рок╕в. До того ж, уже б╕льше двох рок╕в нада╓мо послуги учасникам АТО та ╖х с╕м’ям, с╕м’ям загиблих/померлих (таких у м╕ст╕ 8). Також б╕льше двох рок╕в сп╕в- працю╓мо з громадськими орган╕зац╕ями й ма╓мо можлив╕сть надавати гуман╕тарну допомогу внутр╕шньо-перем╕щеним особам. До реч╕, якраз над╕йшла така допомога, реч╕ розфасован╕, чекають свого часу, коли ми передамо ╖х у с╕м’╖.


– Чи сп╕впрацю╓те ви з осв╕тн╕ми закладами в Прилуках?
– Звичайно. Проводимо велику проф╕лактичну роботу по загальноосв╕тн╕м та вищим навчальним закладам м╕ста. Тематика дуже р╕зноман╕тна. Це ╕ заходи з питань ведення здорового способу життя, проф╕лактики шк╕дливих звичок, В╤Л-╕нфекц╕╖/СН╤Ду, проф╕лактики насильства, жорстокого поводження у молод╕жному середовищ╕ та торг╕вл╕ людьми, заходи з правового виховання молод╕, заходи патр╕отичного спрямування та звичайно ж заходи, метою яких ╓ популяризац╕я в м╕ст╕ с╕мейних форм влаштування д╕тей. Загалом, за цей р╕к було проведено 165 заход╕в, як╕ охопили близько 4000 ос╕б.

– Як часто за допомогою в Центр звертаються люди в складних житт╓вих обставинах? Чи багато таких?
– Станом на жовтень 2017 року на обл╕ку Центру перебува╓ 93 с╕м’╖, у яких вихову╓ться 97 д╕тей, у складних житт╓вих обставинах. Проблемних питань у них виника╓ чимало. Наприклад, ╓ люди, як╕ проживають в Прилуках, але не мають ре╓страц╕╖ ╕, в╕дпов╕дно, не можуть оформити певн╕ виплати в управл╕нн╕ прац╕ або ж у Пенс╕йному фонд╕. Для таких с╕мей у нас ╓ можлив╕сть тимчасово╖ ре╓страц╕╖ ╖х у Центр╕. Таким чином, ми ╖х ре╓стру╓мо, людина повн╕стю оформля╓ вс╕ виплати, а пот╕м зн╕ма╓ться з ре╓страц╕╖ й спок╕йно отриму╓ свою ф╕нансову допомогу.

– Юл╕╓ Микола╖вно, на початку розмови ви говорили, що Центр нада╓ допомогу також ╕ учасникам АТО. У чому вона поляга╓?
– Можу твердо сказати, що для учасник╕в АТО ми зробили немало. На виконання постанови КМУ з 2015 року Прилуцький м╕ський центр соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ нада╓ соц╕альн╕ послуги учасникам АТО, членам ╖х с╕мей, с╕м’ям загиблих/померлих учасник╕в АТО й за потреби зд╕йсню╓ соц╕альний супров╕д та допомага╓ вир╕шувати р╕зн╕ проблемн╕ питання.

– Мабуть, не просто працювати з людьми, як╕ повернулися з в╕йни, де мало не щодня перебували на меж╕ життя та смерт╕?
– Справд╕, спочатку було дуже складно сп╕лкуватися з хлопцями, вони з недов╕рою ставилися до сп╕вроб╕тник╕в Центру, бо не завжди в╕рили у щир╕сть нашого бажання допомогти. Пот╕м ми облаштували в одному з прим╕щень Центру спортзал. В╕дтод╕ все зм╕нилося. Люди потягнулися. Зараз хлопц╕ знають, що тут ╖м точно допоможуть: роз’яснять ╖х права, п╕дкажуть, на як╕ п╕льги можна розраховувати тощо. На сьогодн╕ не лише ми ╖м допомага╓мо й нада╓мо послуги, але й вони часто допомагають нам. ╤ в соц╕альн╕й робот╕, й у р╕зних побутових питаннях, адже Центр склада╓ться з ж╕нок, ╕ чолов╕ча сила дуже допомага╓, п╕дтриму╓ та надиха╓.

– Роботи реаб╕л╕тац╕йного напрямку також проводяться?
– Зв╕сно. По-перше, ми орган╕зову╓мо групи вза╓модопомоги ветеран╕в АТО. По друге, учасники АТО мають змогу працювати над в╕дновленням опорно-рухового апарату на тренажер╕ «Сухожил» та ╕нших у тренажерному зал╕. ╤, звичайно ж, найголовн╕ше, проводимо психолог╕чну реаб╕л╕тац╕ю. У нас з’явився психолог, яка працю╓ з атовцями. Минулого року народний депутат Укра╖ни вид╕лив на м╕ську раду кошти, за як╕ для Центру придбали флоат-камеру. П╕сля цього ми розробили свою ун╕кальну програму психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖ «Життя п╕сля АТО». Це десятиденна програма, яка включа╓ в себе групов╕ заняття та ╕ндив╕дуальну терап╕ю. Родзинкою ж дано╖ програми реаб╕л╕тац╕╖ ╓ флоат-процедура, яка позбавля╓ в╕д стресу, болю; допомага╓ при депрес╕╖; зн╕ма╓ м’язове напруження; покращу╓ сон; стимулю╓ роботу мозку.

– Люди з обмеженими можливостями також ╓ вашими п╕доп╕чними. Яка робота проводиться з ними?
– Щороку проводимо спартак╕ади для таких людей. Остання була в червн╕. Сп╕льно з Укра╖нською Громадською Радою започаткували конкурс для д╕тей, як╕ мають особлив╕ потреби – «Укра╖ни серпень золотий». Приурочу╓мо ми його до Дня Незалежност╕. Це такий специф╕чний конкурс, бо хоча дитяч╕ роботи й не дуже високо╖ майстерност╕, але саме бажання д╕тей величезне. Конкурс цей не дуже масштабний, трива╓ не б╕льше 40 хвилин, бо д╕тки швидко стомлюються, але 10-15 д╕тей участь приймають завжди. Укра╖нська Громадська Рада, в свою чергу, забезпечу╓ ╖х чудовими подарунками. Плану╓мо також раз на р╕к проводити фестиваль ╕нвал╕д╕в. Але для цього потр╕бно ч╕тко оперувати певною сумою грошей ╕ внести деяк╕ зм╕ни в програму. Саме над цим зараз ╕ працю╓мо.

– Що плану╓те ще до к╕нця року зробити?
– Як завжди, наприк╕нц╕ року в нас заплановане адресне прив╕тання д╕тей ╕з особливими потребами. Спонсори надають нам подарунки й ми розносимо ╖х д╕тям. Таке щороку проводиться. Також Укра╖нська Громадська Рада вид╕лила ╕з списку 6 д╕ток ╕з 4 с╕мей з╕ складними житт╓вими ситуац╕ями ╕ ми, в межах досить немало╖ суми грошей, замовили ╖м зимовий одяг, взуття. Хочеться сказати, що насправд╕ ц╕ д╕ти нормальних речей н╕коли й не бачили.

– До реч╕, про д╕тей. Чи багато оп╕кунських с╕мей в Прилуках?
– 73 с╕м’╖, в яких вихову╓ться 78 д╕тей.

– Як╕ заходи проводяться для них?
– ╢ в нас такий сп╕льний проект ╕з дитячими будинками с╕мейного типу та прийомними с╕м’ями – «Моя кра╖на – Укра╖на». Це такий великий зах╕д для заохочення людей до с╕мейного виховання д╕тей. Минулого року та цьогор╕ч два ДБСТ з Прилук отримали перш╕ м╕сця в цьому обласному конкурс╕. Участь приймало б╕льше 200 с╕мей ╕ б╕льше 400 д╕тей. ╤ саме наш╕ с╕м’╖ перемогли. Це ДБСТ Тищенки та ДБСТ М╕щенки. Це справд╕ зразков╕ с╕м’╖. В╕дв╕давши ╖х, в╕дразу видно, що це справжн╕ родини. Про батьк╕в можна сказати, що вони були просто народжен╕ для цього.
До реч╕, у нас в Прилуках, пор╕внюючи з ус╕╓ю Черн╕г╕вською областю, найб╕льше д╕тей, як╕ виховуються в дитячих будинках с╕мейного типу. Прилуки вже к╕лька рок╕в посп╕ль займають перш╕ м╕сця по влаштуванню д╕тей. У нас нав╕ть часто запитують, що ми таке робимо, що у нас д╕тей беруть у с╕м’╖. Однозначно╖ в╕дпов╕д╕ точно нема╓ – просто беруть ╕ все. Було нав╕ть так, що спочатку одна с╕м’я орган╕зувала дитячий будинок с╕мейного типу. На них подивилися ╖хн╕ куми й також загор╕лися ц╕╓ю ╕де╓ю та створили св╕й будинок. Дал╕ ще одна с╕м’я п╕дключилася, побачивши, що у знайомих усе так гарно склада╓ться з д╕тьми, й створили ще один ДБСТ.

– Упевнена, що величезна заслуга в цьому спец╕ал╕ст╕в Центру.
– Безсумн╕вно, бо насправд╕ проблем у с╕м’ях вистача╓. Не варто забувати, що до дитячих будинк╕в част╕ше всього потрапляють д╕ти з неблагополучних с╕мей, де батьки пили, вживали наркотики чи жебракували й за це були позбавлен╕ батьк╕вських прав. Тому в таких д╕тей чимало проблем (повед╕нка, житлов╕ питання тощо). ╤ саме нашим спец╕ал╕стам доводиться весь час тримати так╕ с╕м’╖ п╕д контролем, щоб не допустити ╖х розформування.
Наостанок хочеться додати, що праця спец╕ал╕ст╕в Центру сповнена гуман╕зму, милосердя й душевного тепла. П╕клуючись про людину, ╖╖ майбутн╓, забезпечуючи соц╕альн╕ гарант╕╖ та допомогу тим, хто потрапив у нелегк╕ житт╓в╕ ситуац╕╖, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського сусп╕льства.
Тож, хай ваша працьовит╕сть та душевне тепло й надал╕ служать людям, а свято нехай надасть усв╕домлення сво╓╖ причетност╕ до велико╖ та дуже важливо╖ справи – соц╕ального захисту людини.

02.11.2017 Мар’яна Гибенко, газета "Град Прилуки"Нормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design