о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

Арх╕в оф╕ц╕йних новин

У ВИРОБНИЦТВ╤ ПРОМИСЛОВО╥ ПРОДУКЦ╤╥ Л╤ДИРУЮТЬ ЧЕРН╤Г╤В ТА ПРИЛУКИ

У виробництв╕ промислово╖ продукц╕╖ л╕дирують Черн╕г╕в та Прилуки
Цьогор╕ч за 9 м╕сяц╕в п╕дпри╓мства област╕ реал╕зували промислово╖ продукц╕╖ (товар╕в, послуг) б╕льше, н╕ж на 15 м╕льярд╕в гривень. При цьому 19% – за меж╕ Укра╖ни.
╤з загального обсягу реал╕зац╕╖ 73 % – продукц╕я переробно╖ промисловост╕, 18 % – п╕дпри╓мств ╕з постачання електроенерг╕╖, газу, пари, 8 % – добувно╖ промисловост╕, 1 % – водопостачання, канал╕зац╕╖ та поводження з в╕дходами.
Продукц╕я переробно╖ промисловост╕ – це здеб╕льшого харчов╕ продукти, напо╖ та тютюнов╕ вироби (44 %). П╕дпри╓мства ц╕╓╖ галуз╕ ╓ найактивн╕шими експортерами сво╓╖ продукц╕╖ за кордон.
Понад дв╕ п’ятих загального обсягу реал╕зовано╖ промислово╖ продукц╕╖ област╕ припада╓ на п╕дпри╓мства обласного центру, чверть – м╕ста Прилук.
Зокрема, за вказаний пер╕од п╕дпри╓мства обласного центру реал╕зували промислово╖ продукц╕╖ (товар╕в, послуг) на 6,655 м╕льярд╕в гривень. Переважно це продукц╕я переробно╖ промисловост╕, в тому числ╕, 32 % –харчов╕ продукти та напо╖, 10 % – машинобудування (кр╕м ремонту та монтажу машин ╕ устаткування), 5 % – текстильна галузь, виробництво одягу, шк╕ри, продукц╕я з╕ шк╕ри та ╕нших матер╕ал╕в, 4 % – гумов╕ та пластмасов╕ вироби, ╕нша неметалева м╕неральна продукц╕я. Частка п╕дпри╓мств ╕з постачання електроенерг╕╖, газу та пари становила 40%.
Обсяг реал╕зац╕╖ в розрахунку на 1 особу населення склав 22,606 тисяч гривень (по област╕ – 14,283 тисяч гривень).
За меж╕ Укра╖ни черн╕г╕вськ╕ п╕дпри╓мства реал╕зували продукц╕╖ на 884 м╕льйон╕в гривень. Найб╕льша частка в експорт╕ – харчов╕ продукти та напо╖ (37%), текстиль, одяг, шк╕ра та вироби з╕ шк╕ри (26%), а також машинобудування (24%).
У пор╕внянн╕ з минулим роком, обласний центр зб╕льшив виробництво вовняних тканин, пост╕льно╖ б╕лизни, взуття, ящикових п╕ддон╕в, ручних ╕нструмент╕в, св╕тлофор╕в, вогнегасник╕в, окремих вид╕в мебл╕в. Зменшено виробництво окремих вид╕в швейно╖ продукц╕╖, паперу та картону, засоб╕в мийних та для чищення, шампун╕в, цегли невогнетривко╖ керам╕чно╖ буд╕вельно╖, зб╕рних елемент╕в конструкц╕й для буд╕вництва з цементу, бетону або штучного каменю, ф╕льтрувальних або очищувальних машин ╕ апарат╕в для р╕дин. Серед харчових продукт╕в б╕льше, н╕ж у минулор╕ч, вироблено св╕жого та охолодженого м’яса велико╖ рогато╖ худоби, ковбасних вироб╕в, р╕дкого обробленого молока, круп, шоколаду та продукт╕в, що м╕стять какао. Менше – св╕жого та охолодженого м’яса свиней, замороженого м’яса свиней та велико╖ рогато╖ худоби, кисломолочних продукт╕в, борошна, хл╕ба та хл╕бобулочних вироб╕в нетривалого збер╕гання, пряник╕в, макаронних вироб╕в, безалкогольних напо╖в, м╕неральних газованих вод.

11.11.2016


КАТАЛОГ П╤ДПРИ╢МСТВ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ — НА ДОПОМОГУ ╤НВЕСТОРАМ ТА ПАРТНЕРАМ

Зац╕кавленим у стаб╕льн╕й, довготривал╕й та вза╓мовиг╕дн╕й сп╕впрац╕ ╕нвесторам та д╕ловим партнерам стане в нагод╕ каталог-дов╕дник «Промислов╕ п╕дпри╓мства Черн╕г╕вщини», впорядкований фах╕вцями Департаменту економ╕чного розвитку облдержадм╕н╕страц╕╖.

Каталог м╕стить стислу ╕нформац╕ю про основн╕ види д╕яльност╕ та продукц╕ю машинобуд╕вних п╕дпри╓мств област╕ та контактн╕ дан╕.

На сьогодн╕ машинобуд╕вний комплекс Черн╕г╕вщини, включаючи п╕дпри╓мства з металообробки, об’╓дну╓ 35 п╕дпри╓мств з виробництва електричного та електронного устаткування, с╕льськогосподарсько╖, буд╕вельно╖ техн╕ки, обладнання для нафтопромислового комплексу, медичних прилад╕в та устаткування, точних вим╕рювальних пристро╖в, транспортного машинобудування та металевих вироб╕в.

╤ на кожному п╕дпри╓мств╕ ╕сну╓ зац╕кавлен╕сть у зм╕цненн╕ виробничого потенц╕алу, осво╓нн╕ нов╕тн╕х технолог╕й та ╕нновац╕йних продукт╕в.

Каталог-дов╕дник промислових п╕дпри╓мств Черн╕г╕вщини (дода╓ться).346кБ
Скачати

12.07.2016 Департамент ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю облдержадм╕н╕страц╕╖


ПРО ЗМ╤НИ ДО ЗАКОНУ УКРА╥НИ “ПРО ОСОБЛИВОСТ╤ ЗД╤ЙСНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТ╤ У БАГАТОКВАРТИРНОМУ БУДИНКУ” ТА ПРО ПОРЯДОК СПИСАННЯ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНК╤В

У 2016 роц╕ на мешканц╕в багатоквартирних будинк╕в чека╓ багато зм╕н. 14 червня Верховна Рада ухвалила в ц╕лому проект закону про внесення зм╕н до статт╕ 13 Закону Укра╖ни «Про особливост╕ зд╕йснення права власност╕ у багатоквартирному будинку» (№ 4680). Таке р╕шення п╕дтримали 259 депутат╕в.

П╕сля 1 липня 2016 ма╓ в╕дбутися перех╕д в╕д послуги з утримання будинк╕в ╕ споруд та прибудинкових територ╕й до послуг з управл╕ння багатоквартирними будинками та такий перех╕д може тривати до 6 м╕сяц╕в, законопроектом передбача╓ться, що для забезпечення безперервност╕ належного обслуговування багатоквартирних будинк╕в, до моменту визначення управителя, ╖х обслуговуватимуть попередн╕ виконавц╕ послуг, тобто так зван╕ ЖЕКи. Закон не передбача╓ припинення д╕яльност╕ ЖЕК╕в. В╕н нада╓ можлив╕сть сп╕ввласникам зм╕нити обслуговуючу компан╕ю, да╓ право обрати хто управлятиме будинком. Тож р╕шенням збор╕в, власники квартир та нежитлових прим╕щень у багатоквартирному будинку можуть обрати нового управителя або ж передати будинок в управл╕ння ЖЕКу.

Також законопроектом пропону╓ться надати сп╕ввласникам право в будь-який момент роз╕рвати догов╕р з призначеним на конкурсних засадах управителем, якщо вони визначаться ╕з формою управл╕ння будинком. Для цього вони, не п╕зн╕ше н╕ж за 2 м╕сяц╕, мають пов╕домити управителя про дострокове роз╕рвання договору.

Нагада╓мо, що даний закон нада╓ мешканцям багатоквартирних будинк╕в право вибору орган╕зац╕╖ з обслуговування власного житла та визнача╓ три форми управл╕ння багатоквартирним будинком:

1) самими сп╕ввласниками;

2) ОСББ;

3) управляючими компан╕ями.

За першо╖ форми управл╕ння сп╕ввласники можуть обрати самоуправл╕ння без створення ОСББ (юридично╖ особи). Тобто уповноважена особа у будинку проводитиме загальн╕ збори ╕ мешканц╕ укладатимуть договори з ф╕зичною особою-п╕дпри╓мцем чи компан╕╓ю, яка надаватиме послуги з обслуговування будинку.

У раз╕ якщо сп╕ввласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’╓днання сп╕ввласник╕в, не прийняли р╕шення про форму управл╕ння багатоквартирним будинком, управл╕ння таким будинком зд╕йсню╓ться управителем, який признача╓ться на конкурсних засадах виконавчим органом м╕сцево╖ ради, на територ╕╖ яко╖ розташований багатоквартирний будинок. У такому раз╕ ц╕на послуги з управл╕ння багатоквартирним будинком визнача╓ться за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчо╖ влади, що забезпечу╓ формування державно╖ житлово╖ пол╕тики ╕ пол╕тики у сфер╕ житлово-комунального господарства, а догов╕р про надання послуг з управл╕ння багатоквартирним будинком строком на один р╕к в╕д ╕мен╕ сп╕ввласник╕в п╕дпису╓ уповноважена особа виконавчого органу в╕дпов╕дно╖ м╕сцево╖ ради, за р╕шенням якого призначено управителя.

Держава цим р╕шенням да╓ час для жител╕в, як╕ ще не визначились, вибрати ╕з вар╕ант╕в, як╕ запропонован╕ цим Законом. Зв╕сно, люди вагаються через застар╕лий житловий фонд ╕ часто незадов╕льний техн╕чний стан будинк╕в. Тому ЖЕКи рано списувати з рахунку. Переваги Жек╕в ╓ у тому, що ╖х прац╕вники досконально знають житловий фонд м╕ста, його стан, проблеми та шляхи ╖х вир╕шення, мають техн╕чн╕ можливост╕, виходи на спец╕ал╕зован╕ комунальн╕ п╕дпри╓мства та ф╕рми. Якщо мешканц╕в будинк╕в влаштовують послуги Жек╕в, то вони можуть призначити ╖х управителями. З метою стимулювання до як╕сного обслуговування будинку, держава у Закон╕ передбачила певн╕ запоб╕жники, а саме: управл╕ння зд╕йсню╓ться на п╕дстав╕ договору про надання послуг з управл╕ння багатоквартирним будинком.

Варт╕сть послуг з управл╕ння визнача╓ться за згодою стор╕н та зазнача╓ться у договор╕, причому умови договору повинн╕ в╕дпов╕дати умовам типового договору, затвердженого Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни. Догов╕р уклада╓ться строком на один р╕к; якщо за один м╕сяць до зак╕нчення зазначеного строку жодна ╕з стор╕н не пов╕домить письмово ╕ншу сторону про в╕дмову в╕д договору, догов╕р вважа╓ться продовженим на наступний однор╕чний строк.

Зверта╓мо увагу, що виконання положень закону вимага╓ зд╕йснення передач╕ багатоквартирних будинк╕в з балансу в╕дпов╕дних державних та комунальних п╕дпри╓мств-балансоутримувач╕в на баланс ОСББ або управляючих компан╕й.

У зв’язку з цим, Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни ухвалив постанову в╕д 20 кв╕тня 2016 року № 301 “Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинк╕в”. Ц╕╓ю постановою затверджено Порядок списання з балансу багатоквартирних будинк╕в та форму Акту про списання багатоквартирного будинку з балансу.

Порядок списання з балансу багатоквартирних будинк╕в:

1. Списанню з балансу п╕длягають будинки, у яких ╓ прим╕щення приватно╖ форми власност╕.

2. Списання з балансу орган╕зову╓ балансоутримувач.

3. Списання з балансу може ╕н╕ц╕ювати особа(и), як╕й(им) на прав╕ приватно╖ власност╕ належить(ать) прим╕щення у такому будинку. У цьому випадку балансоутримувач розпочина╓ процедуру списання протягом 10 робочих дн╕в з дня отримання в╕дпов╕дного пов╕домлення та документ╕в, що п╕дтверджують належн╕сть особ╕/особам цього/цих прим╕щення/прим╕щень на прав╕ приватно╖ власност╕.

4. Списання будинку з балансу зд╕йсню╓ться балансоутримувачем на п╕дстав╕ прийнятого ним розпорядчого документа (наказ, розпорядження).

5. Про прийняття розпорядчого документа ╕нформують сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку. Шляхи ╕нформування: розм╕щення на оф╕ц╕йному веб-сайт╕ балансоутримувача та в кожному конкретному будинку (оголошення на ╕нформац╕йних стендах у п╕д’╖здах будинк╕в та б╕ля них).

6. Для списання утворю╓ться ком╕с╕я у склад╕ не менше 5 ос╕б. Склад ком╕с╕╖ затверджу╓ться розпорядчим документом. До складу включаються представники балансоутримувача (один з них очолю╓ ком╕с╕ю), представники виконавця послуг з управл╕ння або з утримання будинк╕в, споруд та прибудинкових територ╕й, уповноважена особа (особи) в╕д сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку за ╖╖ (╖х) згодою.

7. Кандидатури для включення до складу ком╕с╕╖ подаються протягом 5 робочих дн╕в з дня отримання запиту. У раз╕ не надсилання балансоутримувачу кандидатур, склад ком╕с╕╖ визнача╓ться ним самост╕йно.

8. Ком╕с╕я проводить огляд багатоквартирного будинку ╕ ф╕ксу╓ його техн╕чний стан. Ком╕с╕я може використовувати техн╕чну документац╕ю, а також дан╕ бухобл╕ку щодо цього будинку.

9. За результатами ╖х роботи склада╓ться акт про списання зг╕дно з в╕дпов╕дною формою, який п╕дпису╓ться ус╕ма членами ком╕с╕╖ та затверджу╓ться балансоутримувачем. П╕сля чого процедуру списання завершено.

10. Процедуру списання треба завершити не б╕льше як через два м╕сяц╕ з дня прийняття розпорядчого документу.

11. Якщо у списаному будинку окрем╕ квартири та/або нежитлов╕ прим╕щення не перебувають у приватн╕й власност╕ та право державно╖ чи комунально╖ власност╕ на них не заре╓строване, так╕ прим╕щення приймаються на баланс балансоутримувача, а право власност╕ на них ре╓стру╓ться в установленому законом порядку.

На даний час проблема у тому, що дос╕ у другому читанн╕ не прийнятий закон «Про житлово-комунальн╕ послуги». Через це не вистача╓ приблизно 16 нормативних акт╕в, як╕ необх╕дн╕ для налагодження роботи управител╕в житла. Зокрема, дотепер нема╓ тексту типового договору, який би укладали сп╕ввласники багатоквартирних будинк╕в для управл╕ння, утримання та обслуговування будинку. Нема ╕ Порядку проведення конкурс╕в органами м╕сцевого самоврядування ╕з визначення управител╕в для будинк╕в.

Ознайомитись ╕з Законом Укра╖ни “Про особливост╕ зд╕йснення права власност╕ у багатоквартирному будинку”, з формою протоколу збор╕в сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку, з порядком збер╕гання протокол╕в збор╕в сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку можна на оф╕ц╕йному веб-сайт╕ М╕н╕стерства (www.old.minregion.gov.ua).

08.07.2016 Заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради, Руслан КОТЛЯР


В╤ДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАС╤ДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМ╤ТЕТУ ПРИЛУЦЬКО╥ М╤СЬКО╥ РАДИ

7 червня в╕дбулось зас╕дання виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. Члени виконкому п╕дтримали низку проект╕в р╕шень, що стосуються вид╕лення кошт╕в: на допомогу жителям, що потрапили в скрутне становище, кв╕ти, подяки, прем╕ювання з нагоди в╕дзначення Дня медичного прац╕вника, який святкуватиметься 19 червня.Сумн╕ви щодо затвердження р╕шення припали лише на одне питання порядку денного “Про оренду та списання майна”. Тому члени ком╕тету в╕дклали розгляд першого пункту р╕шення про надання в оренду прим╕щень на територ╕╖ ЗОШ №5 приватному п╕дпри╓мству “М╕жрег╕ональн╕й академ╕╖ ╕нформац╕йних технолог╕й” задля детальн╕шого його вивчення. Пропонована сума орендно╖ плати в першому пункт╕ проекту становить 13 гривень за годину. Не знаючи, якого р╕вня послуги п╕дпри╓мство надаватиме д╕тям та ск╕льки вони вартуватимуть ╖хн╕м батькам, виконком вир╕шив провести наступну зустр╕ч за участ╕ представник╕в управл╕ння осв╕ти та самого ПП. Адже плата за оренду вигляда╓ м╕зерною, близько двохсот гривень на м╕сяць. ╤ якщо на варт╕сть занять не вплине оренда комунально╖ власност╕, члени з╕брання намагатимуться ╖╖ п╕двищити.

Також з розгляду було знято трет╕й пункт проекту даного р╕шення, в якому КП “Послуга” зверталося до член╕в виконавчого ком╕тету за дозволом списати з╕ свого балансу дек╕лька одиниць техн╕ки. ╤н╕ц╕атором в╕дкладення розгляду даного пункту став новий заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Руслан Котляр, який нин╕ оп╕ку╓ться житлово-комунальною сферою Прилук.

07.06.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ВЛАДА — ГРОМАД╤: У ДЕТАЛЯХ

Кожного прилучанина, якому не байдужа доля р╕дного м╕ста, ц╕кавить, як╕ нараз╕ перспективи розвитку мають р╕дн╕ Прилуки, як витрачаються кошти, що надходять до м╕сцевого бюджетного кошика, на яку п╕дтримку з боку влади може розраховувати перес╕чний мешканець. На тл╕ зубож╕ння народу, в╕дсутност╕ ч╕ткого розум╕ння загального вектора розвитку держави, в╕йни на сход╕ кра╖ни важко зв╕тувати про зроблене, проте м╕сто живе, дола╓ перешкоди, часом довол╕ абсурдн╕, бо в укра╖нському пов╕тр╕, а значить, ╕ прилуцькому, вита╓ дух безк╕нечних вибор╕в. М╕сто вперто шука╓ власну, прийнятну лише для нього модель розвитку, яка б по╓днувала ╓вропейський досв╕д та укра╖нськ╕ реал╕╖. За останн╕ п╕вроку Прилуки продовжували зм╕нюватися, зм╕нюючи при цьому владу й громаду.
Спершу про громаду. Прилучани все глибше усв╕домлюють значення поняття «громадянське сусп╕льство», в╕дпов╕даючи йому за зм╕стом ╕ д╕╓во. М╕стяни не дають спокою влад╕ через ремонт дор╕г, прибудинкових територ╕й, пошкоджених дах╕в; вони справедливо реагують на негативну ситуац╕ю, що склалася навколо собак-безхатьк╕в, п╕дказують, як упорядкувати занедбан╕ територ╕╖, а в деяких м╕крорайонах в╕д порад переходять до р╕шучих самост╕йних д╕й, бо зроблене сво╖ми руками бережеться й ц╕ну╓ться по-справжньому.
Проте дехто з наших городян (хоча в це не хочеться в╕рити) продовжу╓ випробовувати на вуличних л╕хтарях ╕ гран╕тних кулях свою силу, а площ╕, починаючи в╕д Мономаха й до Театрально╖, кожного ранку демонструють р╕вень колосально╖ популярност╕ серед м╕стян соняшникового нас╕ння й пива в╕тчизняних виробник╕в. З огляду на ╕сторичну й культурну ц╕нн╕сть, з огляду на вдячн╕сть прилучан сво╓му щедрому земляков╕… А це наше м╕сто, наш╕ Прилуки... особлив╕!..
Тепер про владу. Вона вже не може залишатися такою, як була ран╕ше. Громада стала ╕ншою, ╖╖ представники - депутати – теж по-╕ншому вибудовують роботу в м╕ськ╕й рад╕. Часом одноголосно, часом усупереч ухвалюються р╕шення, покликан╕ зм╕нити наше життя. На краще.
Коротко про результати сп╕льних зусиль, про усп╕хи й невдач╕, про нам╕ри й спод╕вання.
Економ╕ка м╕ста
За останн╕ п╕вроку Прилуки, утверджуючи статус м╕ста, яке розвива╓ться попри складну економ╕чну ситуац╕ю в держав╕, мають наступн╕ показники:
- налагоджено сп╕впрацю ╕з суб’╓ктами п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, кер╕вниками п╕дпри╓мств щодо напрям╕в покращання сп╕впрац╕ представник╕в б╕знесу з органами м╕сцевого самоврядування задля удосконалення розвитку територ╕ально╖ громади; для цього був проведений круглий ст╕л за участ╕ посадовц╕в та представник╕в малого й середнього б╕знесу;
- орган╕зовано та проведено 9 сем╕нар╕в-трен╕нг╕в з актуальних питань ведення б╕знесу, формування тарифно╖ пол╕тики, податкового законодавства, проходження дозв╕льних процедур;
- забезпечено функц╕онування та розширення д╕яльност╕ Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва;
- зд╕йсню╓ться систематичний мон╕торинг економ╕чно╖ д╕яльност╕ п╕дпри╓мств основного кола зв╕тност╕: в╕дпов╕дно до Програми економ╕чного й соц╕ального розвитку м╕ста на 2016 р╕к ╕ндекс виробництва промислово╖ продукц╕╖ за результатами ╤ кварталу 2016 року склав 130,6% при запланованому р╕чному показнику 89,9% (у Черн╕г╕вськ╕й област╕ – 114,3%, в Укра╖н╕ – 103,7%).
Анал╕з показник╕в роботи основних промислових п╕дпри╓мств м╕ста демонстру╓ наступну ситуац╕ю: протягом ╤ кварталу 2016 року НГВУ «Черн╕г╕внафтогаз» ПАТ «Укрнафта» скоротило обсяги на 13,1%;
обсяги виробництва ПрАТ «А/Т тютюнова компан╕я «ВАТ-Прилуки» протягом аналог╕чного пер╕оду становлять 6134,5 млн.шт. цигарок , що на 71,5% б╕льше за минулор╕чн╕ показники. П╕дпри╓мство продовжу╓ ╕нвестувати у виробництво значн╕ кошти й залиша╓ться серед п╕дпри╓мств-л╕дер╕в рег╕ону;
за вказаний пер╕од стаб╕льно працювало ТОВ «Прилуцький завод «Б╕лкозин», виготовивши продукц╕╖ на 47 млн грн., що на 10,1% б╕льше проти минулор╕чних досягнень;
5654,5 млн.грн. склали обсяги виробництва ДП «Пластмас» ТОВ ТД «Пластмас - Прилуки»;
у березн╕ поточного року в╕дновлено роботу ПАТ Завод «Будмаш», а обсяги його виробництва нараз╕ становлять 276,3 тис. грн..;
зроста╓ потужн╕сть п╕дпри╓мства з ╕ноземними ╕нвестиц╕ями «Ал╕тон╕», яке за зв╕тний пер╕од зб╕льшило обсяги виробництва до 178%;
на такому ж, завжди стаб╕льному р╕вн╕ працю╓ ПрАТ «Прилуцький хл╕бзавод» (178%).
М╕ською радою актив╕зовано створення економ╕чно привабливого для малого та середнього б╕знесу кл╕мату: започатковано Р╕здвяний м╕н╕-ярмарок, ярмаркували прилучани та гост╕ м╕ста на свято «Проводи зими», продовжено традиц╕ю Миколиного ярмарку; у планах – проведення Свята меду, що дозволить медярам широко представити м╕стянам власну продукц╕ю.
За п╕дтримки м╕сько╖ влади реал╕зу╓ться проект ПРООН «М╕сцевий розвиток, ор╕╓нтований на громаду - ╤╤╤». У рамках цього проекту завершу╓ться реконструкц╕я та впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й на будинках за адресами: вул. Вокзальна, 19, вул. Ки╖вська, 188, вул. Ки╖вська 186, вул. Боброва, 86. Реал╕зовано проекти з енергозбереження в ЗОШ №6, ДНЗ №4. Ресурсний центр розвитку громади, метою д╕яльност╕ якого ╓ проведення консультац╕й щодо створення ОСББ, реал╕зац╕я державно╖ пол╕тики у сфер╕ реформування житлово-комунального господарства м╕ста, також з’явився завдяки участ╕ в проект╕ ПРООН.
Щодо план╕в: у рамках проекту передбачено виконання роб╕т на будинках за адресами: вул. 1Травня, 99, вул. Вокзальна. 40, вул. Соборна, 43, вул. Фабрична, 62.
В╕дд╕л економ╕ки м╕сько╖ ради активно долучився до участ╕ в проект╕ «Розумн╕ м╕ста», просуваючи ╕дею впровадження електронно╖ картки прилучанина. Ще один, не менш ц╕кавий для громади проект, ╕н╕ц╕йований м╕ськрад╕вськими економ╕стами, - упровадження громадського бюджету (за п╕дтримки польсько╖ фундац╕╖ PAUC╤).
Нараз╕ трива╓ сп╕льний м╕ж в╕дд╕лами культури, економ╕ки, арх╕тектури та м╕стобудування проект COMUS, мета якого – привернення уваги громади до об’╓кт╕в культурно╖ спадщини та створення на ╖х баз╕ ╕нвестиц╕йно привабливо╖ зони. У центр╕ уваги проекту – прим╕щення колишньо╖ ЗОШ №4 – будинок Шкуратова, який може стати для прилучан сво╓р╕дною культурною Меккою.
Нин╕шня економ╕чна ситуац╕я в держав╕ змушу╓ кожну г╕лку влади шукати додатков╕ джерела для ф╕нансування проект╕в, украй важливих для територ╕ально╖ громади, разом з тим, сама громада може долучатися до участ╕ в грандах, аби реал╕зувати сво╖ найсм╕лив╕ш╕ громадськ╕ ╕н╕ц╕ативи.
Про нам╕ри економ╕ст╕в м╕сько╖ ради:
- у серпн╕ цього року на координац╕йн╕й рад╕ з розвитку п╕дпри╓мництва порушити питання надання дозвол╕в суб’╓ктам господарювання на ви╖зну торг╕влю та винести пропозиц╕╖ для обговорення на виконавчому ком╕тет╕ м╕сько╖ ради;
- в╕дновлення роботи м╕сько╖ ком╕с╕╖ з легал╕зац╕╖ робочих м╕сць, д╕яльн╕сть яко╖ була припинена в лютому 2014 року;
- до 1 вересня 2016 року подати на розгляд громади проект Стратег╕чного розвитку м. Прилуки до 2021 року;
- зд╕йснення мон╕торингового досл╕дження щодо потреб прилучан у побутових послугах, що дозволить СПД розширити напрямки б╕знесу в м╕ст╕.
Транспортна ╕нфраструктура м╕ста
У Прилуках ╕сну╓ 18 автобусних маршрут╕в, на яких зд╕йсню╓ перевезення 32 автобуси загального користування. Послуги з перевезення пасажир╕в надають 15 приватних перев╕зник╕в, 80% транспорту, зад╕яного для перевезень пасажир╕в, - велико╖ пасажиром╕сткост╕.
В╕дпов╕дно до пропозиц╕й мешканц╕в нашого м╕ста, висловлених п╕д час зустр╕чей з м╕ським головою, у лютому цього року розроблено та затверджено виконавчим ком╕тетом м╕сько╖ ради нову схему руху м╕ських автобусних маршрут╕в. Кр╕м пост╕йних, введено додатков╕: №3А(вул. Густинська – Зал╕зничний вокзал), №5А (Досл╕дна – МРЕВ ДА╤), №15А (вул. Берегова – Зал╕зничний вокзал); №20 (273 квартал – Зал╕зничний вокзал). З метою покращання транспортного сполучення м╕ж центром м╕ста та вул. Б╕лецького-Носенка плану╓ться виконання кап╕тального ремонту твердого покриття дороги на ц╕й д╕лянц╕ в липн╕ поточного року, що забезпечить безперервний рух автобусу за маршрутом №20, якого вкрай потребують мешканц╕ м╕крорайону «Газовий».
Транспортна ╕нфраструктура – це не лише автобуси та дороги, а й комфортн╕ умови для перев╕зник╕в та пасажир╕в у вигляд╕ пристосованих автобусних зупинок, в╕дремонтованих за╖зних «карман╕в», установлених позазупинкових граф╕к╕в руху автобус╕в тощо. Удосконалюючи цю сферу, м╕ська влада ╕н╕ц╕ювала встановлення 3 нових автобусних зупинок на вул. Чехова, перехрест╕ вул. Ки╖всько╖ та Перемоги, вул. Ки╖вськ╕й (б╕ля пожежно╖ частини).
З метою л╕кв╕дац╕╖ напруги, що виникла через в╕дсутн╕сть державно╖ субвенц╕╖ на в╕дшкодування кошт╕в перев╕зникам за зд╕йснення перевезень громадян п╕льгово╖ категор╕╖, управл╕нням прац╕ та соц╕ального захисту населення сп╕льно з в╕дд╕лом економ╕ки м╕сько╖ ради було розроблено й затверджено р╕шенням м╕сько╖ ради м╕ську ц╕льову програму «Ф╕нансування п╕льг на оплату послуг зв’язку, компенсац╕╖ за п╕льговий про╖зд окремих категор╕й громадян та ╕нших п╕льг з м╕ського бюджету на ╤ п╕вр╕ччя 2016 року», на загальну суму 725 тис.грн. Результатом ухвалення програми ╓ реал╕зац╕я законних прав наших мешканц╕в на п╕льговий та безкоштовний про╖зд у м╕ському транспорт╕.
У планах – контроль за д╕яльн╕стю перев╕зник╕в та орган╕зац╕я перевезень п╕льгових категор╕й громадян, облаштування зупинок в╕дпов╕дним знаком «Зупинка автобуса», ремонт зупинок та за╖зних «карман╕в».

У сфер╕ м╕стобудування та арх╕тектури
Упродовж 20 рок╕в м╕сто жило ╕з серйозною проблемою – в╕дсутн╕сть м╕стобуд╕вно╖ документац╕╖. Для ╖╖ вир╕шення управл╕нням арх╕тектури та м╕стобудування м╕сько╖ ради було впроваджено ряд ц╕леспрямованих та посл╕довних крок╕в щодо реал╕зац╕╖ завдань державно╖ пол╕тики в м╕стобуд╕вн╕й сфер╕. Серед них – розробка Генерального плану м╕ста та детальних план╕в територ╕й ╕ зон, поновлення в д╕╖ наявно╖ м╕стобуд╕вно╖ документац╕╖ в╕дпов╕дно до р╕шення М╕н╕стерства рег╕онального розвитку про актуал╕зац╕ю в перех╕дний пер╕од старих Генеральних план╕в укра╖нських м╕ст через процедуру прийняття сес╕╓ю р╕шення про використання наявно╖ м╕стобуд╕вно╖ документац╕╖.Так, у грудн╕ 2015 року було поновлено д╕ю Генерального плану 1969 року як безстрокового. Це дозволило в найкоротший терм╕н розблокувати роботи щодо розробки техн╕чно╖ документац╕╖ ╕з землеустрою та землевпорядкування д╕лянок ╕ об’╓кт╕в, сформованих ран╕ше. М╕стяни отримали можлив╕сть вир╕шувати питання ре╓страц╕╖ майнових прав, проведення реконструкц╕й, оформлення субсид╕й, спадщини, куп╕вл╕ та продажу. За останн╕ 6 м╕сяц╕в на розгляд м╕сько╖ ради над╕йшло б╕льше 500 звернень в╕д мешканц╕в щодо можливост╕ впорядкувати сво╖ майнов╕ права, а до м╕сько╖ казни це додало понад 2,5 млн.грн.
Поновлення в д╕╖ старого Генерального плану дозволило розробляти проекти детальних планувань, а значить, – позитивно вир╕шувати питання надання земельних д╕лянок п╕д забудову учасникам АТО. На сьогодн╕ вже визначено масиви п╕д в╕дпов╕дну забудову – це провул. Валентика, вул. Перемоги – вул. Гвард╕йська та масив, прилеглий до вул. Густинсько╖. Ор╕╓нтовна площа в╕дведених територ╕й склада╓ 15 га земл╕ в межах м╕ста.
Нараз╕ проводиться робота з укладання угоди та передач╕ в╕дпов╕дно╖ вих╕дно╖ документац╕╖ ╕нституту-проектувальнику м╕стобуд╕вно╖ документац╕╖. Ухваливши в╕дпов╕дн╕ р╕шення про коригування та внесення зм╕н за ц╕льовим призначенням щодо використання земельних д╕лянок (нагада╓мо: земл╕ б╕ля недобудовано╖ райл╕карн╕ та АЗС, як╕ плануються п╕д забудови для учасник╕в АТО, за новим Генеральним планом мали бути використан╕ п╕д молод╕жний парк), м╕ська рада т╕льки тепер отримала можлив╕сть завершувати роботи з розробки та затвердження нового Генплану, ╕сторико-арх╕тектурного опорного плану та схеми зонування м╕ста Прилуки.
Ще одна ц╕кава для прилучан деталь, яка ╕стотно впливала на долю нового м╕стобуд╕вного документа, - в ╕сторико-арх╕тектурному опорному план╕ заре╓стровано об’╓кт археолог╕чно╖ спадщини – Середньов╕чне (стародавн╓) м╕сто Прилуки. Це, з одного боку, ╓ приводом для гордост╕ прилучан, але з ╕ншого, при неврегульованому законодавств╕, значно ускладню╓ м╕стобуд╕вн╕ процеси для перес╕чних громадян, адже будь-як╕ буд╕вельн╕ та землевпорядн╕ роботи повинн╕ проходити п╕д наглядом обласних археолог╕в ╕ за чимал╕ кошти. Завдяки клопотанням м╕сько╖ ради та численним перемовинам з департаментом культури й туризму, нац╕ональностей ╕ рел╕г╕й Черн╕г╕всько╖ ОДА в╕дпов╕дними наказами було зм╕нено статус територ╕╖ щойно виявленого об’╓кта археолог╕чно╖ спадщини – Середньов╕чне (стародавн╓) м. Прилуки – на дв╕ зони охорони археолог╕чного культурного шару, що забезпечу╓ полегшений режим як для погоджень, так ╕ оплати при оформленн╕ проект╕в в╕дведень та буд╕вництва. В╕дпов╕дн╕ планов╕ матер╕али в╕дкоригован╕ та передан╕ ╕нституту-розробнику ╕стерико-арх╕тектурного опорного плану для внесення зм╕н зг╕дно з ухваленими р╕шеннями.
Нин╕шньою владою створено передумови в найближчий час актив╕зувати роботу з буд╕вництва об’╖зно╖ дороги, облаштування потужно╖ зони в╕дпочинку на чотирьох д╕лянках у межах пройми р╕чки Удай, реал╕зац╕╖ нам╕р╕в щодо реконструкц╕╖ та розвитку ╕сторичних зон та ╕сторико-культурно╖ спадщини в межах ╕сторичного ареалу.
М╕ською радою ╕н╕ц╕йовано консультац╕╖ та заходи з в╕дпов╕дними п╕дрозд╕лами М╕н╕стерства оборони щодо вир╕шення питання передач╕ земель цього в╕домства в межах в╕йськового м╕стечка в комунальну власн╕сть м╕сько╖ ради.
Про основн╕ ╕н╕ц╕ативи влади в ╕нших сферах житт╓д╕яльност╕ м╕ста, зокрема житлово-комунальному господарств╕, соц╕альн╕й сфер╕ та сп╕впрац╕ з громадою, читайте в наступних номерах газети "Град Прилуки".

За ╕нформац╕╓ю в╕дд╕л╕в та управл╕нь
Прилуцько╖ м╕сько╖ ради

01.06.2016


ДЕМОГРАФ╤ЧНА СИТУАЦ╤Я В М.ПРИЛУКАХ ТА В ПРИЛУЦЬКОМУ РАЙОН╤
В С╤ЧН╤–БЕРЕЗН╤ 2016 РОКУ


На 1 кв╕тня 2016р. чисельн╕сть наявного населення в м.Прилуках становила, за оц╕нкою, 57,0 тис. ос╕б, у Прилуцькому район╕ – 35,4 тис. ос╕б.
У с╕чн╕–березн╕ п.р. в м╕ст╕ на св╕т з´явилися 112 д╕тей (47 хлопчик╕в та 65 д╕вчаток), показник народжуваност╕ склав 7,9 новонароджених у розрахунку на 1000 наявного населення (тор╕к – 9,3). У район╕ народилися 56 малюк╕в (25 хлопчик╕в та 31 д╕вчинка), або 6,3 новонароджених на кожну тисячу жител╕в (у с╕чн╕–березн╕ 2015р. – 6,8).
Наймолодшими мамами стали 15-р╕чна прилучанка та 16-р╕чна жителька району. Найстарш╕й мам╕ в м.Прилуках виповнилося 42 роки, у район╕ – 41 р╕к. Середн╕й в╕к матер╕ на час народження дитини склав у м╕ст╕ – 27,2 року, у Прилуцькому район╕ – 26,8 року. Поза шлюбом народилися кожен сьомий малюк у м╕ст╕ Прилуки та кожен четвертий – у район╕.
У с╕чн╕–березн╕ 2016р. померли 250 прилучан та 236 мешканц╕в Прилуцького району. Р╕вень смертност╕ становив в╕дпов╕дно 17,6 та 26,7 померлих у розрахунку на 1000 наявного населення. Середн╕й в╕к померлих у м╕ст╕ – 71,8 року, у район╕ – 73 роки.


01.06.2016 Головне управл╕ння статистики у Черн╕г╕вськ╕й област╕


Роз'яснення М╕н╕стерства рег╕онального розвитку буд╕вництва та житлово-комунального господарства щодо в╕дключення споживач╕в в╕д мереж ЦО та ГВП .79кБ
Скачати

01.06.2016


СТАЛИЙ РОЗВИТОК ЗА УЧАСТ╤ М╤СЦЕВИХ ГРОМАД

У Прилуках у рамках Програми ╢С/ПРООН «М╕сцевий розвиток, ор╕╓нтований на громаду-3» наприк╕нц╕ травня в╕дбувся круглий ст╕л з питань сталого розвитку. Учасники заходу - представники об’╓днань сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в(ОСББ), осв╕тн╕х установ, як╕ з 2015 року залучен╕ до реал╕зац╕╖ Програми в м╕ст╕, та представники структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради.
Декан Черн╕г╕вського нац╕онального технолог╕чного ун╕верситету Тетяна Сила ознайомила присутн╕х з ╕стор╕╓ю концепц╕╖ сталого розвитку, актуальними ц╕лями, що визначен╕ нормативними документами на м╕жнародному р╕вн╕. У сво╓му виступ╕ Тетяна Сила окреслила основн╕ глобальн╕ тенденц╕╖ та прогнози розвитку св╕тово╖ сп╕льноти, що ма╓ базуватись на рац╕ональному використанн╕ ресурс╕в. Зауважила, що влада, б╕знес, громада повинн╕ працювати разом та сп╕впрацювати, щоб людям жилося краще.
Кер╕вники та члени ОСББ под╕лилися досв╕дом та надали поради щодо згуртування мешканц╕в будинку, громад задля впровадження сп╕льних ╕н╕ц╕атив ╕ розпов╕ли про сво╖ плани розвитку. Нов╕ учасники програми, як╕ цього року працюють над сво╖ми м╕кропроектами (ОСББ «Телеоселя», «Наш д╕м», «Соборна,43», «Квартал-Прилуки»), мали можлив╕сть детально обговорити практичн╕ питання.
01.06.2016 В╕дд╕л економ╕ки м╕сько╖ ради


"ЯК╤СНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИК╤В" - ТЕМА БРИФ╤НГУ У ПОДАТКОВ╤Й

Днями у податков╕й ╕нспекц╕╖ Прилуччини в╕дбувся бриф╕нг начальника ╕нспекц╕╖ Владислава Вертипороха для представник╕в засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ на тему: «Як╕сне обслуговування - сприя╓ бюджетним надходженням».
В╕дкриваючи зах╕д, посадовець зазначив, що Прилуцька ОДП╤ веде пост╕йну ╕ наполегливу роботу з╕ сво╓часного та повного надходження платеж╕в до бюджету. У сво╖й робот╕ податк╕вц╕ прагнуть п╕двищити р╕вень добров╕льного виконання платниками податк╕в податкових зобов'язань, досягти того, щоб податки сплачувалися з почуттям в╕дпов╕дальност╕.
П╕дбивши п╕дсумки роботи за с╕чень - кв╕тень, посадовець зазначив, що до загального бюджету району над╕йшло майже 224 млн. грн., до державного – понад 132 млн.грн., а м╕сцевий бюджет отримав майже 92 млн.грн.
«Переконаний, що стаб╕льн╕сть надходжень до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в збережеться й у майбутньому — зазначив Владислав Вертипорох, - адже зб╕льшенню бюджетних надходжень сприя╓ як╕сне обслуговування платник╕в, спрощення документооб╕гу та впровадження р╕зних електронних серв╕с╕в для наших платник╕в податк╕в».
ДФС Укра╖ни пост╕йно вдосконалю╓ та зб╕льшу╓ к╕льк╕сть електронних серв╕с╕в, головною метою створення яких ╓ забезпечення платник╕в наданням як╕сних та актуальних послуг. Так, для комфортного зв╕тування на веб-портал╕ в╕домства (sfs.gov.ua) розм╕щен╕ серв╕си «Електронна зв╕тн╕сть» та «Електронний каб╕нет платника податк╕в». Завдяки ним можна сформувати, перев╕рити та над╕слати до ДФС податкову зв╕тн╕сть, перев╕рити розрахунки з бюджетом, д╕знатися про терм╕ни сплати податк╕в, а також ╕ншу корисну ╕нформац╕ю. Оц╕нити податков╕ ризики д╕яльност╕ з вашим партнером по б╕знесу, який можливо не ╓ платником ПДВ, ╓ банкрутом чи в╕дсутн╕й за визначеною в установчих документах адресою допоможе серв╕с «Д╕знайся б╕льше про свого б╕знес-партнера». Отримати консультац╕ю з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного ╕нформац╕йно-дов╕дкового ресурсу» (З╤Р).
Платники податк╕в можуть скористатися ╕ншими серв╕сами ф╕скально╖ служби: «Дан╕ Ре╓стру платник╕в ПДВ», «Анульована ре╓страц╕я платник╕в ПДВ», «Ре╓стр платник╕в ╓диного податку», «Акредитований центр сертиф╕кац╕╖ ключ╕в», «╤нформац╕я про РРО, книги ОРО», «Митна статистика» та ╕нш╕. Нагадав також присутн╕м ╕ про пост╕йно д╕ючий «Пульс податково╖» - телефонна гаряча л╕н╕я ГУ ДФС Укра╖ни (044) 284-00-07.


26.05.2016 Прилуцька ОДП╤


ДЕНЬ ПАМ’ЯТ╤ ЖЕРТВ ПОЛ╤ТИЧНИХ РЕПРЕС╤ЙЗг╕дно Указу Президента Укра╖ни №431/2007 в╕д 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й, привернення уваги сусп╕льства до траг╕чних под╕й в ╕стор╕╖ Укра╖ни, викликаних насильницьким впровадженням комун╕стично╖ ╕деолог╕╖, в╕дродження нац╕онально╖ пам’ят╕, щор╕чно у третю нед╕лю травня вшановують пам’ять жертв пол╕тичних репрес╕й.
У 2016 роц╕ День пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й — 15 травня.
Розпорядженням м╕ського голови №147 в╕д 13 травня затверджено план заход╕в ╕з вшанування в м╕ст╕ Прилуки Дня пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й у 2016 роц╕.
У цей день були приспущен╕ Державн╕ Прапори на будинках ╕ спорудах орган╕в державно╖ влади та м╕сцевого самоврядування, державних п╕дпри╓мствах, установах та орган╕зац╕ях; не проводилися розважальн╕ заходи та покази розважальних передач.
В╕дпов╕дно до розпорядження в ус╕х навчальних закладах та закладах культури м╕ста в╕дбулися виставки дов╕дково╖ л╕тератури, тематичн╕ уроки ╕стор╕╖, виховн╕ та кра╓знавч╕ години.
Коли знищу╓ться безневинне мирне населення – це злочин, який не можна не засуджувати, про який не можна забувати.
«День пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й» встановлено з метою привернення уваги сусп╕льства до траг╕чних под╕й в ╕стор╕╖ Укра╖ни, утвердження нетерпимост╕ до будь-яких прояв╕в насильства проти людства.
Наше м╕сто також пережило траг╕чну стор╕нку ╕стор╕╖, яку прилучани не повинн╕ забувати це – 20 травня 1942 року. В╕йна, що прийшла на укра╖нську землю в 1941 роц╕, ув╕рвалася до кожно╖ с╕м'╖, до кожно╖ осел╕, в╕д╕брала м╕льйони молодих житт╕в, перетворила у ру╖ни тисяч╕ м╕ст ╕ с╕л Укра╖ни.
Пекло окупац╕╖ не пройшло безсл╕дно ╕ для ╓врейського населення Прилук. Як ╕ на вс╕х окупованих територ╕ях г╕тлер╕вц╕ встановили в Прилуках режим жорстокого терору. На будинках ╕ парканах з’явилися накази з чорною свастикою. Для п╕дтримки «порядку» г╕тлер╕вц╕ створили на окупован╕й територ╕╖ ц╕лий каральний апарат. У м╕ст╕ перебувало гестапо, жандармер╕я, в╕йськова комендатура, два пол╕цейськ╕ в╕дд╕лки.
До к╕нця 1941 року вс╕х ╓вре╖в – жител╕в Прилук з╕брали в прим╕щенн╕ школи №4 для загального мешкання, заборонивши залишати обумовлену територ╕ю. Це було ╓дине, хоч ╕ тимчасове, гетто на територ╕╖ област╕. На початку травня 1942 року фашисти розм╕стили на вулицях м╕ста наказ приблизно такого зм╕сту: «20 травня в 10 годин╕ ранку всьому ╓врейському населенню м╕ста з╕братися на Центральн╕й площ╕ м╕ста для подальшого переселення. З собою на одну людину мати одну поклажу з документами, ц╕нними речами ╕ одягом. За непокору кожен ╓врей, виявлений патрулем на вулицях Прилук, буде розстр╕ляний на м╕сц╕».
У вказаний день ╕ годину в центр╕ м╕ста з╕бралось ╓врейське населення в╕д малого до великого, загалом 1200 чолов╕к. ╥х оточили пол╕ца╖ ╕ озбро╓н╕ фашисти, як╕ п╕д дулами автомат╕в наказали людям рухатись у б╕к Плискун╕вки. У людському натовп╕ почувся крик ╕ плач, адже люди зрозум╕ли, що н╕якого переселення не буде ╕ ╖х ведуть на страту - вони були приречен╕. П╕дв╕вши ╓врейське населення до Плискун╕вського яру, ╕ пол╕ца╖, серед яких було 3 л╕кар╕ – н╕мц╕ убили д╕тей, давши ╖м понюхати отруйн╕ речовини. Доросле населення було розстр╕ляне, а ╖х реч╕ були розграбован╕. Два пол╕ца╖ в╕дмовились виконувати наказ ╕ вбивати людей, тод╕ тих хто не п╕дкорився, розстр╕ляли скинувши ╖хн╕ т╕ла у загальну могилу. П╕сля зак╕нчення масово╖ страти нацисти п╕шли, наказавши м╕сцевим жителям закопати велику могилу. Коли жител╕ Плискун╕вки з лопатами прийшли до яру, почули здавлений дитячий плач. В╕дсунувши дек╕лька мертвих т╕л, виявили дивом уц╕л╕лого маленького хлопчика, якому було приблизно в╕с╕м м╕сяц╕в. Одна з ж╕нок забрала його додому та сховала. Хлопчик прожив у не╖ до к╕нця в╕йни, а пот╕м при╖хали родич╕ з Полтави ╕ забрали до себе. На жаль, скоро п╕сля в╕йни ж╕нка померла ╕ н╕хто ╕з старожил╕в не м╕г пригадати ╖╖ ╕м’я.
╢вре╖в, яким вдалося уникнути розстр╕лу, розшукували ╕ в╕дправляли назад у гетто або у в’язницю для подальшого знищення. Найп╕зн╕ший з масових розстр╕л╕в ╓вре╖в у м╕ст╕ в╕дбувся 1 березня 1943 року. З травня 1942 по березень 1943 року на територ╕╖ Плискун╕вського яру було розстр╕ляно 1290 чолов╕к ╓врейсько╖ нац╕ональност╕ ╕ близько 5 тисяч жител╕в м╕ста ╕ району.
На територ╕╖ Плискун╕вського яру обласною державною ком╕с╕╓ю з╕ встановлення ╕ розсл╕дування лиход╕йств нацистських загарбник╕в на територ╕╖ област╕ частково було досл╕джено три могили. У червн╕ 1944 братськ╕ могили у Плискун╕вському яру було обгороджено ╕ засаджено кв╕тами. 1948 роц╕ три могили були об’╓днан╕ в одну. У 2002 роц╕ було встановлено пам’ятний знак загиблим ╓вреям.
Укра╖нц╕ в роки в╕йни, намагаючись урятувати ╓вре╖в, переховували ╖х, передавали в гетто одяг та ╖жу. Тож, не даремно серед удосто╓них ╓врейсько╖ в╕дзнаки «Праведники народ╕в св╕ту» чи не найб╕льше наших земляк╕в.
20 травня в Плискун╕вському яру в╕дбувся м╕тинг-рекв╕╓т та покладання кв╕т╕в до пам’ятного знака жертвам нацизму з нагоди вшанування пам'ят╕ жертв масового розстр╕лу мирного ╓врейського населення Прилуцького краю.

У заход╕ прийняли участь секретар м╕сько╖ ради Анатол╕й Шамрай, заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Фесенко, представники м╕сько╖ ради, представники ╓врейсько╖ общини м╕ста та громадськ╕ орган╕зац╕╖, мешканц╕ Плискун╕вського м╕крорайону, учн╕ ЗОШ № 10.


23.05.2016


З В╤РОЮ В ПРИЛУКИ Й ПРИЛУЧАНМинуло п╕вроку з того часу, як ви виявили мен╕ велику дов╕ру, обравши Прилуцьким м╕ським головою. Саме зараз я, як н╕коли, розум╕ю, наск╕льки для вас був важливим цей виб╕р – звичайного педагога, без статк╕в, б╕знес-╕нтерес╕в, ол╕гарх╕чних клан╕в за спиною. Упродовж останн╕х рок╕в ми вс╕ втомилися в╕д неск╕нченних оборудок у держав╕, в╕д приниження через наш╕ низьк╕ пенс╕╖, зароб╕тн╕ плати, безроб╕ття та безвих╕дь, що тягне до пр╕рви – ф╕нансово╖, емоц╕йно╖, морально╖. Мен╕, як ж╕нц╕, нестерпно боляче бачити, як знев╕рю╓ться в соб╕, у сво╖х можливостях, у влад╕ та власн╕й держав╕ одна з найпотужн╕ших в ╕нтелектуальному та моральному вим╕рах укра╖нська нац╕я, як ставиться п╕д сумн╕в одне з найголовн╕ших завоювань незалежност╕ – суверен╕тет та ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни. Ц╕ фактори стали для мене та команди мо╖х однодумц╕в тим детонатором, який змусив спробувати зм╕нити ставлення громадян до представник╕в влади, до свого м╕ста, до земляк╕в. Дозволю проанал╕зувати наш╕ перш╕ досягнення й, на жаль, прорахунки, як╕ ╓ тим ╕ндикатором, що дозволя╓ прилучанам самост╕йно зробити висновки про те, якими ж були ц╕ п╕вроку.
По-перше, в╕дразу закцентую увагу на тому, що вс╕ напрямки житт╓д╕яльност╕ м╕ста висв╕тлити в одн╕й публ╕кац╕╖ не вдасться, цьому будуть присвячен╕ статт╕ в наступних випусках газети, зупинюся лише на тих темах та проблемах, як╕ стали для мене, як голови, та нашо╖ команди сво╓р╕дним ╕спитом на м╕цн╕сть, як╕ не залишили байдужими прилучан, як╕ згуртували чи, навпаки, роз’╓днали депутатський корпус. Мова йтиме про особливост╕ бюджету та розпод╕л бюджетних кошт╕в, про проблеми утримування дорожньо╖ мереж╕ м╕ста в р╕зн╕ пори року, про функц╕онування комунальних п╕дпри╓мств в умовах реформування галуз╕. Проанал╕зую й наше бачення вир╕шення проблеми з переходом мешканц╕в м╕ста Прилуки на ╕ндив╕дуальне опалення та об╜рунтую свою позиц╕ю заветувати ухвалене р╕шення. Про ц╕ та ╕нш╕ теми йтиметься дал╕.
Ще в ход╕ передвиборчо╖ кампан╕╖ нами неодноразово наголошувалося на значенн╕ колег╕альност╕ у вир╕шенн╕ будь-яких проблем, тому в╕дразу зауважу: депутатський корпус сп╕льно з фах╕вцями м╕сько╖ ради сп╕впрацю╓ над вир╕шенням ус╕х питань житт╓д╕яльност╕ м╕ста. Наш принцип роботи – в╕дкрит╕сть, публ╕чн╕сть, доступн╕сть для сп╕лкування й обм╕ну пропозиц╕ями - не порушу╓ться й п╕сля виборчого процесу. Сам╕ депутати неодноразово наголошували на тому, що вперше за багато рок╕в запропонована така система сп╕впрац╕ м╕сько╖ ради й депутатського корпусу, коли жодне питання не проходить без обговорення й погодження з народними обранцями.
Так було у випадку з розпод╕лом бюджетних кошт╕в на 2016 р╕к. Зазначу: цей бюджет, на превеликий жаль, носить б╕льше соц╕альний характер, ан╕ж спрямований на реан╕мац╕ю економ╕ки нашого м╕ста, але т╕льки завдяки п╕дтримц╕ кошт╕в громади ╕нсул╕нозалежн╕ мешканц╕ м╕ста сьогодн╕ повн╕стю забезпечен╕ необх╕дними препаратами, на придбання яких з м╕ського бюджету вид╕лено 2 млн.грн., за кошти громади (1 млн. 200тис.) ф╕нансу╓ться програма «Медико-соц╕альне забезпечення п╕льгових та соц╕ально незахищених верств населення на 2016 р╕к», завдяки чому доступ до безкоштовних чи п╕льгових медикамент╕в отримали ╕нвал╕ди, учасники АТО, л╕кв╕датори авар╕╖ на ЧАЕС, учасники бойових д╕й, пенс╕онери. Уперше за багато рок╕в вид╕лено значну суму (800тис. грн.) для надання одноразово╖ матер╕ально╖ допомоги мешканцям м╕ста; ф╕нансуються програми, спрямован╕ на п╕дтримку учасник╕в бойових д╕й у зон╕ АТО. Для ц╕╓╖ категор╕╖ прилучан передбачено кошти на п╕льги за оплату комунальних послуг, безкоштовне харчування д╕тей, ╖х оздоровлення та в╕дпочинок у пришк╕льних таборах. В╕дпов╕дно до ухвалених програм, нашим мужн╕м землякам гарантовано безкоштовне зубопротезування. У цьому роц╕ вперше було вид╕лено 300тис.грн. на п╕дтримку л╕кв╕датор╕в авар╕╖ на ЧАЕС, ╕ в╕дпов╕дно до категор╕╖ ц╕ мужн╕ чолов╕ки та ж╕нки, як╕ врятували 30 рок╕в назад усю ╢вропу в╕д страшно╖ катастрофи, отримали по 500 ╕ 300 грн., а т╕, хто потребу╓ особливо╖ допомоги, – 1000 грн. З м╕сько╖ казни вид╕лено кошти й на компенсац╕ю перевезень п╕льгово╖ категор╕╖ прилучан, що ще до минулого року входило в обов’язки держави. Депутати ухвалили також р╕шення про безкоштовн╕ сн╕данки для учн╕в 1-4 клас╕в. Анал╕зуючи потреби м╕ста та прилучан, уперше за багато рок╕в було вид╕лено кошти (2.5 млн. грн.) на придбання спец╕ал╕зовано╖ техн╕ки для прибирання вулиць у будь-яку пору року: ул╕тку — для поливу вулиць та зелено╖ зони, узимку — як сн╕гозбиральна техн╕ка. 1 млн. 227 тис. грн. розпод╕лено на закуп╕влю 46 теплових л╕чильник╕в, а це означа╓, що мешканц╕ 46 багатоповерх╕вок отримають змогу сплачувати за реально спожиту теплову енерг╕ю в опалювальний пер╕од. До реч╕, розпод╕л теплових л╕чильник╕в теж заплановано зд╕йснювати максимально прозоро: в╕дпов╕дно до черги, яка ╓ на сайтах КП “Прилукитепловодопостачання” та м╕сько╖ ради. Особлива увага звернута депутатами та м╕ською радою на орган╕зац╕ю роботи КП “Прилукижитлобуд”, яке донедавна переживало не найкращ╕ часи. Розум╕ючи потребу мешканц╕в у послугах, що надаються так званими ЖЕКами, особливо при переход╕ на ОСББ, ми вид╕лили понад 700тис. грн. для ремонту м'яких покр╕вель у 107 будинках, як╕ визначалися при ком╕с╕йному обстеженн╕ та в╕дпов╕дно до звернень в╕д мешканц╕в. Переконана, що це комунальне п╕дпри╓мство повинно працювати, проте в як╕сно ╕ншому формат╕, адже не в усьому м╕ст╕ з 01 липня цього року будуть створен╕ ОСББ, не вс╕ мешканц╕ багатоповерх╕вок зможуть в╕днайти чимал╕ кошти на членство в таких товариствах. Л╕кв╕дац╕я КП “Прилукижитлобуд” може спровокувати неоч╕куван╕ негативн╕ насл╕дки для м╕стян.
Цей перел╕к далеко не весь, ╕, безумовно, не кожен мешканець може в╕дчути вплив цих програм на соб╕, але т╕ сц╕ально незахищен╕ прилучани, на яких вони розрахован╕, навряд чи змогли б самотужки долати ф╕нансовий тягар на с╕мейний бюджет.
Варто зупинитися й на питанн╕ вид╕лення кошт╕в для проведення ремонту в соц╕ально значимих установах нашого м╕ста. Депутати заздалег╕дь були ознайомлен╕ з перел╕ком тих заклад╕в, як╕ вкрай важливо почати ремонтувати. Цей список формувався впродовж останн╕х рок╕в за численними заявами кер╕вник╕в установ, депутат╕в, прилучан, яким була не байдужа доля прим╕щень важливих об’╓кт╕в нашого м╕ста. Зауважу, що в цьому перел╕ку ╖х к╕лька десятк╕в, ╕ ц╕лком очевидно, що виконати вс╕ зобов’язання в 2016 роц╕ не реально. Проте обстеживши кожен об’╓кт, ураховуючи терм╕нов╕сть проведення роб╕т, соц╕альну значим╕сть установи, був ухвалений список тих заклад╕в, на реан╕мування яких будуть спрямован╕ кошти городян. До нього вв╕йшли Прилуцький м╕ський Будинок культури, який на сьогодн╕ перебува╓ фактично в тому ж стан╕, що й старе прим╕щення г╕мназ╕╖ №1, ╕ його порятунок — справа чест╕ для м╕сько╖ ради; Прилуцька центральна б╕бл╕отека ╕мен╕ Л. Забашти, за книжковими полицями яко╖ — фактично пр╕рва, у яку може канути наше ╕нтелектуальне надбання. Прилуцька ДЮСШ, кошти на кап╕тальний ремонт яко╖ не вид╕лялися вже к╕лька десятк╕в рок╕в, теж чека╓ на оновлення, що вже почалося зам╕ною старих в╕кон на сучасн╕ металопластиков╕ конструкц╕╖, а на черз╕ — ремонт даху. Ф╕л╕я Прилуцького м╕ського Будинку культури (колишн╕й Будинок оф╕цер╕в) теж нарешт╕ повинна стати осередком культурного життя в╕йськового м╕стечка завдяки ремонту системи опалення, зам╕н╕ в╕конних конструкц╕й. Окремо потурбувалися депутати сп╕льно з м╕ською радою про долю м╕сцевого довгобуду – нового корпусу г╕мназ╕╖ №1, вид╕ливши для сп╕вф╕нансування понад 2 млн. грн. Не втратили ми й старий корпус цього навчального закладу, який дехто з депутат╕в пропонував розвалити. Тож символ становлення системи прилуцько╖ осв╕ти залишиться ще й нашим нащадкам! Не втратять юн╕ прилучани можлив╕сть розвивати сво╖ науково-техн╕чн╕ зд╕бност╕, адже в планах м╕сько╖ ради — вид╕лення кошт╕в на ремонт прим╕щення центру науково-техн╕чно╖ творчост╕, на раз╕ трива╓ розробка проектно-кошторисно╖ документац╕╖. Плану╓мо нарешт╕ облаштувати в ус╕х навчальних закладах внутр╕шн╕ туалети, цього року ╖х облаштування передбачено в музичн╕й школ╕, ЗОШ №7 та №14.
Окремо проанал╕зую стан ремонтних роб╕т дорожнього покриття, п╕д’╖зд╕в ╕ тротуар╕в та принцип ф╕нансування. По-перше, перел╕к вулиць, як╕ потребують утручання ремонтник╕в, формувався за результатами зустр╕чей, що проводилися в м╕крорайонах Прилук, до нього додалися й т╕ вулиц╕, як╕ обстежувалися фах╕вцями в╕дд╕лу кап╕тального буд╕вництва. ╤ лише п╕сля колег╕ального обговорення з депутатами проф╕льних ком╕с╕й був сформований ╖х остаточний перел╕к. По-друге, проанал╕зувавши ц╕нову пол╕тику щодо ремонту дор╕г, обговоривши ╖╖ з прилуцькими обранцями, ми д╕йшли висновку, що варт╕сть ремонту 1 кв.м не повинна перевищувати 300 грн. проти минулор╕чно╖ – 375 грн. за аналог╕чний обсяг. По-трет╓, за п╕дтримки депутат╕в було ухвалено р╕шення про проведення ремонтних роб╕т дорожньо-вуличного покриття поза межами системи «Прозоро», а шляхом под╕лу вс╕╓╖ вулично╖ мереж╕ на частини, як╕ ремонтуватимуться м╕сцевими бригадами на умовах, виг╕дних для прилучан, зокрема: на сво╖ д╕лянки виконавець роб╕т да╓ трир╕чну гарант╕ю, ╕, що вкрай важливо, ф╕рма-виконавець ма╓ бути прилуцькою, аби кошти йшли до нашо╖ казни, а сам виконавець не зник у нев╕домому напрямку. Погодилися на таку пропозиц╕ю 4 ремонтн╕ орган╕зац╕╖: ПП «Р╕чроуд», ПП «Ремдор-буд», ТОВ “Буд╕вельна компан╕я «Прилуки», ПП “Житло-Серв╕с”. Депутати проф╕льних ком╕с╕й, як╕ оп╕куються розпод╕лом ф╕нанс╕в та комунальною власн╕стю м╕ста, провели зустр╕ч╕ з представниками згаданих орган╕зац╕й, висловили ╖м сво╖ побажання, що було зроблено в присутност╕ представник╕в м╕сцевих ЗМ╤, ╕ лише п╕сля того розпочалися ремонтн╕ роботи, як╕ тут же стали приводом для численних звинувачень на адресу влади. Не вперше я акцентую увагу на тому, що будь-яке р╕шення в ст╕нах м╕сько╖ ради ухвалю╓ться лише за п╕дтримки депутат╕в – людей, як╕ висловлюють бачення, дов╕ру, нам╕ри й спод╕вання прилучан. Через те важливо, аби кожен депутат, переступаючи пор╕г м╕сько╖ ради, п╕д час обговорень висловлював сво╖ критичн╕ зауваження, наполягав на думц╕ сво╖х виборц╕в, об╜рунтовував позиц╕ю власну й позиц╕ю тих, хто дов╕рив йому бути рупором народно╖ вол╕. Повторююся: п╕д час зас╕дань, а не п╕сля, коли депутатом керу╓ вже не воля виборц╕в, а його ляльковод. Не хочу н╕кого образити, але за останн╕ роки в наш╕й держав╕ навколо обранц╕в народу будь-якого р╕вня створився ц╕лком виправданий ╕м╕дж абсолютно╖ безв╕дпов╕дальност╕ й безкарност╕, ╕ лише критиканство стало в╕зит╕вкою тих, хто покликаний розд╕лити тягар в╕дпов╕дальност╕ за долю селища, м╕ста й ус╕╓╖ кра╖ни з владою. Проте ма╓мо таке чинне законодавство, що жодним чином не зобов’язу╓ депутата бути посл╕довним у сво╖х нам╕рах, в╕дпов╕дальним за сво╖ вчинки та р╕шення перед виборцями та державою. Зв╕дси, на жаль, ╕ численн╕ проблеми.
Повертаючись до теми дор╕г, зазначу, що не було такого дня, щоб на ремонтних роботах не був присутн╕й хтось ╕з проф╕льних спец╕ал╕ст╕в, представник╕в техн╕чного нагляду, намагаюся й особисто в╕дв╕дувати т╕ райони, де зд╕йсню╓ться ремонт дор╕г. Усв╕домлюю, що до досконалост╕ дуже далеко, переконана, що лише продумана державна програма ф╕нансування ремонту автодорожнього полотна зможе вивести кра╖ну з бездор╕жжя, адже бюджети маленьких м╕стечок не спроможн╕ виконувати як╕сний кап╕тальний ремонт, маючи численн╕ д╕рки у сво╖х кишенях. Разом з тим, не спод╕ваючись на державну п╕дтримку, ми цьогор╕ч востанн╓ зробимо повний ямковий ремонт, а з наступного перейдемо до кап╕тального ремонту вулично-дорожньо╖ мереж╕, що розпочнеться вже в 2016 роц╕ з вулиц╕ Ки╖всько╖ та найпроблемн╕шо╖ для автоперев╕зник╕в д╕лянки — вулиц╕ О. Б╕лецького-Носенка.
У нашому м╕ст╕ досить актуальною ╓ проблема ╕ндив╕дуального опалення, ╕ така актуальн╕сть виника╓ саме перед вибо╖нами, коли кожен кандидат у депутати чи мери хоче продемонструвати, як в╕н перейма╓ться добробутом та ╕нтересами прилучан, бо в╕н, бач, за ╕ндив╕дуальне опалення, а ви?! Спостер╕гаючи за ц╕╓ю ситуац╕╓ю, можна ствердно сказати: це загравання з населенням — ╕ не б╕льше, бо такий п╕дх╕д докор╕нно не зм╕ню╓ ситуац╕ю, а лише призводить до розбалансування й без того давно не модерн╕зовано╖ тепломереж╕. На мо╓ глибоке переконання, положення, яке пропонувалося депутатами на сес╕╖ 28 кв╕тня, - це безсистемна, нерозумна пол╕тика, що т╕льки загострю╓ й так украй складну ситуац╕ю. Цим положенням депутати п╕дтримали багатих, заможних людей, узаконивши право в╕др╕зати в╕д тепломереж тих, хто не спроможний сплатити за встановлення “╕ндив╕дуалки” 35-40 тисяч гривень. Як м╕ський голова, я не могла допустити цього й заветувала р╕шення ради. Проте це не означа╓, що в наших планах —заборонити прилучанам мати ╕ндив╕дуальну систему опалення. Щоб не “загнати” м╕сто в борги, не спровокувати знищення системи опалення, нами буде вивчено досв╕д м╕ст Зах╕дно╖ Укра╖ни, де вир╕шу╓ться ця проблема комплексно, фахово, системно. Уже проведено перш╕ робоч╕ зустр╕ч╕ з пров╕дними фах╕вцями, зокрема Романом Сп╕ваком — головою Всеукра╖нсько╖ асоц╕ац╕╖ з питань енергозбереження. Його рекомендац╕╖ та досв╕д усп╕шних м╕ст стануть основою для альтернативно╖ програми переходу всього м╕ста на ╕ншу систему теплопостачання.
Безперечно, що в ц╕й публ╕кац╕╖ — далеко не повний анал╕з роботи нашо╖ команди. У найближчих номерах газети ми проанал╕зу╓мо б╕льш детальн╕ше кожну сферу житт╓д╕яльност╕ м╕ста, спод╕ваючись, що прилучани под╕ляться сво╖ми порадами, м╕ркуваннями про те, як покращити життя нашо╖ велико╖ родини. Насамк╕нець звертаюся до прилучан: я в╕рю в наше ун╕кальне м╕сто, в╕рю в його безмежний потенц╕ал, в╕рю в кожного прилучанина!

З повагою, Прилуцький м╕ський голова Ольга Попенко


18.05.2016


ПРО РОБОТУ ПРОМИСЛОВОСТ╤ М.ПРИЛУК В С╤ЧН╤–БЕРЕЗН╤ 2016 РОКУ


Упродовж с╕чня–березня 2016р. п╕дпри╓мства м╕ста реал╕зували промислово╖ продукц╕╖ (товар╕в, послуг) на 761 млн.грн. ╤з загального обсягу реал╕зац╕╖ найб╕льша частка (54%) п╕дпри╓мств переробно╖ промисловост╕.
У розрахунку на 1 особу населення обсяг реал╕зац╕╖ становив 13 тис.грн (по област╕ – 4 тис.грн).
В обсяз╕ реал╕зац╕╖ п╕дпри╓мств майже 60% становили споживч╕ товари короткострокового та тривалого використання, 13% – товари пром╕жного споживання.
За цей пер╕од п╕дпри╓мствам переробно╖ промисловост╕ (без урахування п╕дпри╓мств ╕з виробництва харчових продукт╕в, напо╖в та тютюнових вироб╕в) над╕йшло замовлень на виробництво продукц╕╖ на 73 млн.грн, з них 43% – в╕д ╕ноземного замовника.

11.05.2016


НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАС╤ДАНН╤ ЧЕРГОВО╥ СЕС╤╥ М╤СЬКО╥ РАДИ

28 кв╕тня 2016 року в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулася 10 сес╕я м╕сько╖ ради 7 скликання.Депутатський корпус тиждень опрацьовував проекти р╕шення на зас╕даннях пост╕йних депутатських ком╕с╕й та проф╕льних депутатських ком╕с╕ях, на яких слухали допов╕дач╕в та обговорювали питання порядку денного 10 сес╕╖ м╕сько╖ ради, а саме:- Про внесення зм╕н до Статуту територ╕ально╖ громади м╕ста Прилуки.

- Про затвердження м╕сько╖ ц╕льово╖ Програми «Забезпечення населення м╕ста Прилуки спец╕ал╕зованою медичною допомогою на 2016 – 2020 роки».

- Про затвердження м╕сько╖ Програми «Оздоровлення та в╕дпочинок д╕тей м╕ста Прилуки на 2016-2020 роки».- Про затвердження Положення про управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

- Про встановлення п╕льг щодо батьк╕всько╖ плати за харчування д╕тей у дошк╕льних навчальних закладах.

- Про реорган╕зац╕ю навчально-виховного комплексу.

- Про л╕кв╕дац╕ю дошк╕льного навчального закладу №23 компенсуючого типу (спец╕альний) Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕.

- Про затвердження м╕сько╖ Програми «Орган╕зац╕я оплачуваних громадських роб╕т на 2016 р╕к в м. Прилуки».

- Про затвердження списку учасник╕в бойових д╕й, як╕ мають п╕льги в╕дпов╕дно до м╕сько╖ Програми «П╕льги м╕сцево╖ влади на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку учасникам бойових д╕й, як╕ брали участь у антитерористичн╕й операц╕╖, с╕м’ям во╖н╕в загиблих (померлих) в Афган╕стан╕ та п╕д час участ╕ в антитерористичн╕й операц╕╖, захищаючи незалежн╕сть, суверен╕тет та територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни, ╕нвал╕дам по зору – членам УТОС, сп╕лц╕ ветеран╕в Афган╕стану на 2016 – 2018 роки».

- Про затвердження схеми вулично╖ мереж╕ м╕ста Прилуки.

- Про внесення зм╕н до р╕шення м╕сько╖ ради в╕д 21.06.2013 №6 «Про затвердження Положення про управл╕ння м╕стобудування та арх╕тектури Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕ (47 сес╕я 6 скликання).

- Про зм╕ни бюджетних призначень м╕ського бюджету.

- Про Доповнення до Плану д╕яльност╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради з п╕дготовки проект╕в регуляторних акт╕в на 2016 р╕к.

- Про внесення зм╕н до Регламенту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради 7 скликання.

- Про склад ком╕с╕╖ м╕сько╖ ради з питань поновлення прав реаб╕л╕тованих.

- Про ре╓страц╕ю, зняття з ре╓страц╕╖ м╕сця проживання особи.

- Про затвердження Статуту комунального п╕дпри╓мства «Послуга» Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕ в нов╕й редакц╕╖.

- Про виконання зауважень та пропозиц╕й, доручень виборц╕в, озвучених депутатами на 7 сес╕╖ м╕сько╖ ради 7 скликання в╕д 25 лютого 2016 року при розгляд╕ питання «Р╕зне».

- Про визначення суб’╓кт╕в оц╕ночно╖ д╕яльност╕.


Проект р╕шення, який м╕стить ╕нформац╕ю з обмеженим доступом

- Про вир╕шення питань землекористування.

- Р╕зне.На розгляд пленарного зас╕дання були внесен╕ питання позапорядком денним та й п╕д час самого зас╕дання внесен╕ питання.

В╕дпов╕дно до чинного законодавства депутати ухвалили в╕дпов╕дн╕ р╕шення.

29.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


З РОБОЧИМ В╤ЗИТОМ ДО ПРИЛУК

27 кв╕тня в Прилуках з робочим в╕зитом перебував перший заступник голови обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Леон╕д Сахневич.У м╕ськ╕й рад╕ в╕дбулася зустр╕ч м╕ського голови Ольги Попенко ╕з Леон╕дом Сахневичем, на як╕й також були присутн╕ директор КП «Прилукитепловодопостачання» Андр╕й Гавриш та начальник управл╕ння осв╕ти м╕сько╖ ради Серг╕й Вовк.
Одним з головних питань зустр╕ч╕ було вир╕шення шлях╕в виконання доручення Прем'╓р-м╕н╕стра Укра╖ни щодо терм╕нового в╕дновлення подач╕ гарячо╖ води по вс╕х населених пунктах, у тому числ╕ ╕ в м╕ст╕ Прилуки.

Учасники зас╕дання також обстежили недобудовану буд╕влю по вулиц╕ ╤ндустр╕альн╕й, 7.

28.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


НА ЗАС╤ДАНН╤ ВИКОНАВЧОГО КОМ╤ТЕТУ М╤СЬКО╥ РАДИ

27 кв╕тня 2016 року в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося розширене зас╕дання виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради «Про затвердження заход╕в по робот╕ п╕дпри╓мств житлово-комунального господарства м╕ста Прилуки у весняно-л╕тн╕й пер╕од 2016 року та п╕дготовц╕ до ос╕нньо-зимового пер╕оду 2016-2017 рок╕в», на розгляд якого вносилися наступн╕ питання:Про затвердження плану заход╕в з в╕дзначення у м╕ст╕ Прилуки пам’ятних дат ╕сторичних под╕й Друго╖ св╕тово╖ в╕йни;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 1 березня 2016 року №74 «Про проведення обрядового свята-ярмарку «Проводи Зими – зустр╕ч Весни» в м╕ст╕ Прилуки у 2016 роц╕»;

Про затвердження плану загальном╕ських заход╕в з в╕дзначення Дня ╢вропи у м╕ст╕ Прилуки;

Про утворення м╕сько╖ координац╕йно╖ ради з питань розвитку п╕дпри╓мництва у новому склад╕;

Про провадження торговельно╖ д╕яльност╕ за межами торговельних прим╕щень на територ╕╖ об’╓кт╕в благоустрою м╕ста Прилуки;

Про роботу пасажирського транспорту загального користування у поминальн╕ дн╕;

Про затвердження протоколу в╕д 18 кв╕тня 2016 року №1 зас╕дання конкурсного ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради по визначенню пасажирських перев╕зник╕в на м╕ських автобусних маршрутах загального користування по м.Прилуки;

Про орган╕зац╕йний внесок за участь в Миколиному ярмарку;Про вид╕лення кошт╕в;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету в╕д 22 кв╕тня 2008 року №246 «Про орган╕зац╕ю роботи щодо п╕дтримки благод╕йно╖ д╕яльност╕ стосовно д╕тей»;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету в╕д 12 кв╕тня 2011 року №201 «Про затвердження м╕ського плану заход╕в з виконання у 2011-2016 роках Загальнодержавно╖ програми «Нац╕ональний план д╕й щодо реал╕зац╕╖ конвенц╕╖ ООН про права дитини» на пер╕од до 2016 року»;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 20 березня 2012 року №127 «Про затвердження м╕ського плану заход╕в з виконання Указу Президента Укра╖ни в╕д 16 грудня 2011 року №1163 «Про питання щодо забезпечення реал╕зац╕╖ прав д╕тей в Укра╖н╕»;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 3 вересня 2013 року №420 «Про затвердження м╕ського плану додаткових заход╕в ╕з забезпечення гарант╕й реал╕зац╕╖ прав та законних ╕нтерес╕в д╕тей»;


Проекти р╕шень, як╕ м╕стять ╕нформац╕ю з обмеженим доступом

Про унесення зм╕н до р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 12 кв╕тня 2016 року №153 «Про ре╓страц╕ю дитини»;

Про розгляд звернень громадян м╕ста стосовно надання особ╕ повно╖ цив╕льно╖ д╕╓здатност╕;

Про встановлення оп╕ки та призначення оп╕куна над житлом та майном дитини, позбавлено╖ батьк╕вського п╕клування;

Про розгляд звернення стосовно призначення п╕клувальника;

Про розгляд заяв п╕дпри╓мств, орган╕зац╕й, установ та громадян м╕ста стосовно буд╕вництва.

Члени виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради розглянули й ряд ╕нших нагальних питань та ухвалили в╕дпов╕дн╕ р╕шення.

27.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


СТАРТ НОВОГО М╤ЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ В М.ПРИЛУКИ


Минулого тижня для представник╕в громадських орган╕зац╕й та актив╕ст╕в м╕ст Прилуки та ╤рп╕нь в╕дбувся сем╕нар з питань громадського (партиципаторного) бюджету.
Триденний зах╕д в м. ╤рп╕нь орган╕зовано Фундац╕╓ю польсько-укра╖нсько╖ сп╕впрац╕ ПАУС╤, яка впроваджу╓ в Укра╖н╕ проект «Громадський бюджет – сп╕льний усп╕х активних громадян та в╕дкрито╖ влади».Основна мета сем╕нару полягала у п╕двищенн╕ р╕вня знань щодо громадського бюджету та вивченн╕ м╕жнародного досв╕ду, п╕дготовка до сп╕впрац╕ з органами м╕сцевого самоврядування.
Учасники сем╕нару разом з експертами з м╕ст Лодзь, Варшава та Черн╕г╕в мали можлив╕сть ознайомитися з досв╕дом Польщ╕ та Укра╖ни щодо актив╕зац╕╖ участ╕ громадян у прийнятт╕ р╕шень, методолог╕╓ю реал╕зац╕╖ механ╕зм╕в громадського бюджету.
Отже, цього року за орган╕зац╕йного сприяння робочо╖ групи та за п╕дтримки Фундац╕╖ польсько-укра╖нсько╖ сп╕впрац╕ ПАУС╤ м╕сто оч╕ку╓ ряд етап╕в реал╕зац╕╖ проекту: розробка Положення про громадський бюджет в м.Прилуки на 2016 р╕к, подання проект╕в-╕н╕ц╕атив мешканцями, перев╕рка проект╕в та в╕дб╕р для голосування, загальном╕ське голосування, внесення завдань до бюджету на наступний р╕к.
Враховуючи активн╕сть й ╕н╕ц╕ативн╕сть прилучан у р╕зних сферах житт╓д╕яльност╕ м╕ста, а також широкий спектр громадських орган╕зац╕й, впровадження механ╕зм╕в громадського бюджету безперечно сприятиме пл╕дн╕й сп╕впрац╕ влади та громади у вир╕шенн╕ локальних проблем.
Б╕льш детально про громадський бюджет на веб-сайт╕ www.pauci.org.

26.04.2016 В╕дд╕л економ╕ки м╕сько╖ ради


В╤ДБУЛАСЯ ГУМАН╤ТАРНА НАРАДА

25 кв╕тня в╕дбулася нарада ╕з кер╕вниками сектор╕в, в╕дд╕л╕в та управл╕нь м╕сько╖ ради гуман╕тарно╖ сфери.

Заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Фесенко п╕двела п╕дсумки роботи минулого тижня. Запитала про роботу осв╕тянських, медичних та культурних заклад╕в м╕ста.

Тетяна Фесенко вкотре п╕дняла питання про належну п╕дготовку та проведення в╕дпов╕дно╖ роботи по оздоровленню та в╕дпочинку д╕тей вл╕тку.

На зас╕данн╕ детально обговорили запланован╕ на 26 кв╕тня 2016 року загальном╕ськ╕ заходи з нагоди 30-х роковин Чорнобильсько╖ катастрофи, а саме:

о 09:00 на майданчику б╕ля Прилуцько╖ м╕сько╖ ради — приспущення Державного Прапора Укра╖ни та прапора м╕ста;

о 09:15 б╕ля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильсько╖ трагед╕╖ — покладання кв╕т╕в та поминальна л╕т╕я;

о 10:00 у м╕ському Будинку культури — концерт-рекв╕╓м “Дзвони Чорнобиля”.

У ход╕ наради обговорили запланован╕ на майбутн╓ заходи щодо:

пам'ятних дат ╕сторичних под╕й Друго╖ св╕тово╖ в╕йни (9 Травня);

Дня ╢вропи (14 травня);

Дня вишиванки! Свято Нац╕онально╖ ╢дност╕! (19 травня);

Миколиного ярмарку (21-22 травня);

25-╖ р╕чниц╕ незалежност╕ Укра╖ни та Дня Прапора Укра╖ни (23-24 серпня).

Заслухали об╜рунтован╕ пропозиц╕╖ начальника в╕дд╕лу культури та туризму Катерини Мовчан щодо проведення загальном╕ських заход╕в.

Також обговорили питання надання, при потреб╕, тимчасового житла учасникам АТО ╕з числа соц╕ально-незахищених категор╕й населення.

25.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ДЕПУТАТИ М╤СЬКО╥ РАДИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЧЕРГОВО╥ СЕС╤╥

21 кв╕тня 2016 року в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради депутати та посадовц╕ м╕сько╖ ради слухали директора ТОВ “Амазон╕т” Вадима Гл╓ка, який про╕нформував присутн╕х щодо буд╕вництва та облаштування земельно╖ д╕лянки по вул.Перемоги (територ╕я колишньо╖ районно╖ л╕карн╕).Дал╕ в╕дпов╕дно до плану в╕дбулося навчання для депутат╕в м╕сько╖ ради на тему «Про вимоги Закону Укра╖ни «Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕». Порядок зд╕йснення регуляторно╖ д╕яльност╕ органами м╕сцевого самоврядування».Навчання провела головний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу економ╕ки м╕сько╖ ради Марина Градобик.

Методичний матер╕ал навчання(дода╓ться).22кБ
Скачати

П╕сля навчання м╕ський голова Ольга Попенко провела сп╕льне зас╕дання пост╕йних депутатських ком╕с╕й, на якому депутати розглянули та обговорили питання порядку денного 10 сес╕╖ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, яка в╕дбудеться 28 кв╕тня 2016 року о 09:00 у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради.

На розгляд сес╕╖ вносяться питання:
- Про внесення зм╕н до Статуту територ╕ально╖ громади м╕ста Прилуки.
- Про затвердження м╕сько╖ ц╕льово╖ Програми «Забезпечення населення м╕ста Прилуки спец╕ал╕зованою медичною допомогою на 2016 – 2020 роки».
- Про затвердження м╕сько╖ Програми «Оздоровлення та в╕дпочинок д╕тей м╕ста Прилуки на 2016-2020 роки».
- Про затвердження Положення про управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.
- Про встановлення п╕льг щодо батьк╕всько╖ плати за харчування д╕тей у дошк╕льних навчальних закладах.
- Про реорган╕зац╕ю навчально-виховного комплексу.
- Про л╕кв╕дац╕ю дошк╕льного навчального закладу №23 компенсуючого типу (спец╕альний) Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕.
- Про затвердження м╕сько╖ Програми «Орган╕зац╕я оплачуваних громадських роб╕т на 2016 р╕к в м. Прилуки».
- Про затвердження списку учасник╕в бойових д╕й, як╕ мають п╕льги в╕дпов╕дно до м╕сько╖ Програми «П╕льги м╕сцево╖ влади на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку учасникам бойових д╕й, як╕ брали участь у антитерористичн╕й операц╕╖, с╕м’ям во╖н╕в загиблих (померлих) в Афган╕стан╕ та п╕д час участ╕ в антитерористичн╕й операц╕╖, захищаючи незалежн╕сть, суверен╕тет та територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни, ╕нвал╕дам по зору – членам УТОС, сп╕лц╕ ветеран╕в Афган╕стану на 2016 – 2018 роки».
- Про затвердження схеми вулично╖ мереж╕ м╕ста Прилуки.
- Про внесення зм╕н до р╕шення м╕сько╖ ради в╕д 21.06.2013 №6 «Про затвердження Положення про управл╕ння м╕стобудування та арх╕тектури Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕ (47 сес╕я 6 скликання).
- Про зм╕ни бюджетних призначень м╕ського бюджету.
- Про Доповнення до Плану д╕яльност╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради з п╕дготовки проект╕в регуляторних акт╕в на 2016 р╕к.
- Про внесення зм╕н до Регламенту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради 7 скликання.
- Про склад ком╕с╕╖ м╕сько╖ ради з питань поновлення прав реаб╕л╕тованих.
- Про ре╓страц╕ю, зняття з ре╓страц╕╖ м╕сця проживання особи.
- Про затвердження Статуту комунального п╕дпри╓мства «Послуга» Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕ в нов╕й редакц╕╖.
- Про виконання зауважень та пропозиц╕й, доручень виборц╕в, озвучених депутатами на 7 сес╕╖ м╕сько╖ ради 7 скликання в╕д 25 лютого 2016 року при розгляд╕ питання «Р╕зне».
- Про визначення суб’╓кт╕в оц╕ночно╖ д╕яльност╕.
Проект р╕шення, який м╕стить ╕нформац╕ю з обмеженим доступом
- Про вир╕шення питань землекористування.
- Р╕зне.
Окр╕м вищезазначених питань, на розгляд пленарного зас╕дання будуть унесен╕ й ╕нш╕ питання.

22.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ДО ЮВ╤ЛЕЮ ЧАЕС20 кв╕тня 2016 роц╕ у мал╕й зал╕ м╕сько╖ ради у рамках “круглого столу” в╕дбулося зас╕дання з нагоди 30-х роковин Чорнобильсько╖ катастрофи, який провела м╕ський голова Ольга Попенко.

“Круглий ст╕л” пройшов за участю л╕кв╕датор╕в Чорнобильсько╖ катастрофи, кер╕вництва м╕ста, депутат╕в та посадовц╕в м╕сько╖ ради, кер╕вник╕в: комунальних п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й м╕ста та ╕н.

М╕ський голова Ольга Попенко зазначила, що на даний час пр╕оритетними, як для держави, так ╕ для орган╕в м╕сцевого самоврядування залишаються питання соц╕ального захисту та медичного обслуговування л╕кв╕датор╕в авар╕╖, ╕нвал╕д╕в-чорнобильц╕в, д╕тей, постраждалого населення. Не дивлячись на складну ситуац╕ю в кра╖н╕, у м╕ст╕ залиша╓ться незм╕нним напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жител╕в м╕ста Прилуки, як╕ мають статус потерп╕лих та учасник╕в л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ на Чорнобильськ╕й АЕС, удосконалення системи соц╕ального захисту зазначено╖ категор╕╖ громадян, пол╕пшення р╕вня ╖хнього життя та добробуту.

Ольга Попенко наголосила, що саме для вир╕шення даних питань й з╕бралися сьогодн╕ в цьому зал╕.

На зас╕данн╕ виступив голова м╕ськрайонно╖ «Сп╕лки Чорнобиль» Юр╕й Буконк╕н, який ╕н╕ц╕ював низку пропозиц╕й щодо виконання положень Закону Укра╖ни «Про статус ╕ соц╕альний захист громадян, як╕ постраждали внасл╕док Чорнобильсько╖ катастрофи» в м. Прилуки, а саме:

- стан медико-сан╕тарного забезпечення постраждалих;

- забезпечення л╕ками за безоплатними рецептами;

- про стан надання безкоштовного зубопротезування;

- забезпечення житлом;

- п╕льгове перевезення м╕ським та м╕жобласним транспортом;

- санаторно-курортне оздоровлення в 2016 роц╕;

- пенс╕йне забезпечення.

Також п╕д час зустр╕ч╕ п╕дняли питання щодо пол╕пшення соц╕ально-побутових умов проживання зазначен╕й категор╕╖ населення.

У плани м╕сько╖ влади входить ╕ реконструкц╕я, а в подальшому протягом року установлення нового пам'ятного знаку жертвам Чорнобильсько╖ трагед╕╖.

Присутн╕ обговорили загальном╕ськ╕ заходи щодо вшанування в м╕ст╕ Прилуки учасник╕в л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ на Чорнобильськ╕й АЕС та з нагоди 30-х роковин Чорнобильсько╖ катастрофи: заходи розпочнуться


о 09:00 на майданчику б╕ля Прилуцько╖ м╕сько╖ ради - приспущенням державних прапор╕в;

о 09:15 б╕ля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильсько╖ трагед╕╖ в╕дбудуться покладання кв╕т╕в та поминальна л╕т╕я;

о 10:00 у м╕ському Будинку культури в╕дбудеться концерт-рекв╕╓м “Дзвони Чорнобиля”.

Запрошу╓мо вс╕х бажаючих прийняти участь у заходах щодо вшанування в м╕ст╕ Прилуки учасник╕в л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ на Чорнобильськ╕й АЕС та з нагоди 30-х роковин Чорнобильсько╖ катастрофи!

20.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


МЕДАЛ╤ "ЗАХИСНИК В╤ТЧИЗНИ" ОТРИМАЛИ УЧАСНИКИ АТО

На виконання Указу Президента Укра╖ни - Верховного Головнокомандувача Збройних Сил Укра╖ни 18 кв╕тня у Прилуцькому об’╓днаному м╕ському в╕йськовому ком╕сар╕ат╕ в╕дбулося вручення медалей «Захисник В╕тчизни» в╕йськовослужбовцям Прилуцького краю, як╕ мають статус учасника бойових д╕й.

У нагородженн╕ брали участь м╕ський голова Ольга Попенко, голова районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Валентина Ковтун, депутати обласно╖ ради В╕та Соларева та Серг╕й Пащенко, особовий склад в╕йськово╖ частини.

Нагородами в╕дзначили жител╕в м╕ста Прилуки та Прилуцького району за особист╕ заслуги у захист╕ державного суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, за виявлен╕ мужн╕сть та геро╖зм п╕д час антитерористично╖ операц╕╖.М╕ський голова Ольга Попенко подякувала б╕йцям за ╖х мужн╕сть ╕ в╕двагу виявлених у захист╕ Укра╖ни та побажала здоров’я, щастя й усп╕х╕в.

19.04.2016 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ радиНормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design